Майже 200 країн досягли історичної угоди щодо захисту біорізноманіття
Представники понад 190 країн світу схвалили історичну угоду щодо подолання руйнування десятиліттями навколишнього середовища, що загрожує світовим видам і екосистемам.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє France24.
Головуючий на марафонському саміті ООН з біорізноманіття (COP15) міністр навколишнього середовища Китаю Хуан Руньцю оголосив про ухвалення відповідної угоди на нічному пленарному засіданні в Монреалі та вдарив молотком, викликавши гучні оплески делегатів.
Таким чином він відхилив заперечення Демократичної Республіки Конго, яка відмовилася підтримати текст, вимагаючи збільшення фінансування для країн, що розвиваються, як частину угоди.
Зазначається, що після чотирьох років напружених переговорів понад 190 держав об’єдналися навколо угоди, спрямованої на порятунок земель, океанів і видів рослин від забруднення, деградації та кліматичної кризи.
Згідно з угодою, до 2030 року 30% планети стане охоронюваною зоною, а країнам, що розвиваються, щорічно виділятимуть 30 мільярдів доларів допомоги на охорону природи.
Екологи вже порівнюють цю угоду з епохальним планом світу щодо обмеження глобального потепління до 1,5° Цельсія згідно з Паризькою угодою.
Як повідомляв Укрінформ, Міжнародна конференція Організації Об’єднаних Націй зі зміни клімату (СОР27) узгодила механізм створення фонду фінансування втрат та збитків від зміни клімату.
Фото: BBC