Маршалок Сейму Польщі: Ціна незалежності від росії стала вищою, її всім треба заплатити
Ціна незалежності від росії зараз стала вищою, і всі країни повинні її заплатити.
Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловила маршалок нижньої палати польського парламенту Польщі Елжбєта Вітек.
Як зазначила маршалок Сейму, Польща, як і країни Балтії, задовго до початку війни попереджала своїх партнерів по ЄС про імперські амбіції кремля і необхідність ставати незалежними від російських поставок енергоносіїв. Проте до їх думки тоді не дослухалися, а з путіна продовжували робити надійного, стратегічного партнера, констатувала Вітек.
Вона підкреслила, що 24 лютого у міжнародної спільноти «відкрилися очі», уряди багатьох країн тоді наголошували, що «засвоїли уроки з минулого».
Тим не менше, як зазначила Вітек, є голоси, які «демонструють давню позицію», і це «викликає здивування».
«Пом’якшення санкцій означає не лише піддатися на енергетичний тиск москви, але й погодитися на відновлення економічної співпраці з репресивною країною, яка від міжнародної торгівлі отримує кошти для фінансування імперської політики, спрямованої проти європейських народів. Оскільки Польщі не вдалося раніше переконати своїх партнерів ставати незалежними від економічних зв’язків із росією, то зараз ціна цієї незалежності стала вищою. Але її треба заплатити, оскільки це питання безпеки для всіх нас»,- наголосила маршалок Сейму Польщі.
Як повідомлялося, зараз триває робота над підготовкою чергового пакету санкцій проти росії. Польща, Литва, Латвія та Естонія підготували власний проєкт нових санкцій проти росії за її повномасштабну агресію проти України, який було запропоновано в ЄС. Йдеться про заборону співпраці з рф у галузі атомної енергетики, імпорту російських діамантів, експорту до росії безпілотників усіх типів. Крім того, чотири країни виступають за введення ембарго на російський зріджений газ (LPG), маркетингові послуги і дослідження ринку, заборону продажу нерухомості російським компаніям та фізичним особам, а також більше обмежувальних заходів проти білорусі. Йдеться про те, щоб ця країна не стала транзитним пунктом для росії у постачанні товарів, експорт яких заборонений до рф.