На кліматичному саміті в Єгипті пролунали невтішні прогнози
Всесвітня метеорологічна організація ООН (ВМО) підтвердила, що останні вісім років були найтеплішими за всю історію спостережень.
Як передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу ООН, про це йдеться у доповіді «Стан глобального клімату у 2022 році».
«Зараз ми маємо настільки високий рівень вуглекислого газу в атмосфері, що нижня межа в 1,5 градуса, передбачена Паризькою угодою, навряд чи досяжна», — сказав глава ВМО Петтері Таалас, представляючи доповідь у Шарм-ель-Шейху в Єгипті, де стартував щорічний саміт ООН з питань зміни клімату COP27.
За його словами, танення льодовиків уже не зупинити. Воно триватиме сотні, якщо не тисячі років, що матиме серйозні наслідки. Також зазначається, що рекордних рівнів сягнув уміст в атмосфері вуглекислого газу, метану і закису азоту – трьох основних парникових газів.
В Альпах середня товщина снігового покриву зменшилася на 3-4 метри, а у Швейцарії за літній сезон уперше в історії спостережень розтав весь сніг. Від початку століття обсяг льодовиків у цій країні скоротився більш як на третину.
У дослідженні детально розглядаються наслідки як посух, так і надмірних опадів. Кенія, Сомалі та Ефіопія стикаються з неврожаєм через брак дощів, тоді як понад третину території Пакистану влітку було затоплено внаслідок рекордних опадів, через що 8 млн осіб мусили залишити домівки.
На початку року Північна Африка протягом двох місяців потерпала від циклонів. У вересні ураган «Ян» завдав значних руйнувань і призвів до людських жертв на Кубі та в американській Флориді.
Значна частина Європи зазнала екстремальної спеки. У Великій Британії 19 липня було встановлено національний рекорд: температура вперше перевищила 40 градусів. Це супроводжувалося тривалою руйнівною посухою та лісовими пожежами.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш уже назвав доповідь ВМО «хронікою кліматичного хаосу», у якій докладно описується катастрофічна швидкість зміни клімату.
Додамо, що Гутерреш має намір представити на конференції план дій, спрямований на досягнення системи раннього запобігання «для захисту людей і громад у всьому світі» протягом наступних п’яти років.
Фото: EPA-EFE/REX/Shutterstock