НАТО посилить захист критичної інфраструктури
НАТО посилить захист критичної інфраструктури, особливо підводної.
Про це заявив генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг на брифінгу за результатами зустрічі в Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Міністри оборони провели протягом двох днів зустрічі, на яких розглянули основні виклики безпеці. Серед них «захист критичної інфраструктури за допомогою більшої присутності, зміцнення стійкості, а також обміну даними розвідки», — сказав Столтенберг.
Глави оборонних відомств обговорили, що ще можна зробити з урахуванням нещодавнього саботажу на газогонах «Північний потік».
«Ми посилили нашу пильність у Балтійському та Північному морях і подвоїли там нашу морську присутність», — повідомив генсек. За його словами, союзники посилюють заходи безпеки навколо основних споруд, також інтенсифіковано ведеться спостереження – «від космосу до підводних можливостей» — і обмін розвідданими.
Країни-члени також погодилися посилити стійкість підводної і критичної інфраструктури. З цією метою, зокрема, експерти з кібербезпеки зустрінуться цього року, щоб уперше обговорити саме це питання в деталях.
Столтенберг також нагадав, що в Україні росія не вагається атакувати цивільну та критичну інфраструктуру. НАТО, за словами її очільника, продовжить робити те, що робила протягом останніх семи місяців як структура, а також що робили країни-члени, а саме надавати безпрецедентну підтримку Україні. Союзники надаватимуть ще більше амуніції, зброї, а також засобів ППО, які власне мають захистити критичну інфраструктуру.
«Я вірю, що українські командири знають, як краще використати різні системи ППО, які ми надаємо», — сказав політик.
Столтенберг нагадав, що засоби ППО надають, або анонсували, США, Німеччина, Іспанія, Франція, Нідерланди тощо.