Німеччина відреагувала на рішення рф не продавати нафту країнам, які запровадили «стелю цін»
![]()
Рішення кремля не постачати нафту країнам, які підтримали введення «стелі цін» на цей продукт, не матиме впливу на енергетичну безпеку ФРН.
Про це заявив на брифінгу в середу речник міністерства економіки ФРН Роберт Северін, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Це не має жодного практичного значення», — сказав Северін.
Він нагадав, що Німеччина ще з початку літа вирішила відмовлятися від російської нафти та почала готуватися до заміщення російських поставок. Було проведено інтенсивні переговори з польською стороною щодо використання нафтопроводу між Ростоком і Шведтом. У самому Шведті на НПЗ, який раніше працював виключно на російській нафті, проводять налаштування для переробки сировини, яка надходить не з росії.
«Загалом, ми завжди працювали над забезпеченням безпеки постачання; і тепер вона гарантована незалежно від того, буде застосовано декрет (путіна про заборону експорту — ред.) чи ні», — сказав речник.
Він запевнив, що нафта буде надходити до Німечини й після припинення російського імпорту з початку наступного року, «це абсолютно точно».
За даними мінекономіки ФРН, до російського вторгнення в Україну близько 40% німецького імпорту нафти надходило з рф. До жовтня 2022 року частка рф скоротилася до 16%. Берлін кілька місяців тому оголосив про плани повністю відмовитися від поставок з росії з 1 січня 2023 року.
Як повідомлялось, напередодні росія оголосила про заборону з 1 лютого експорту нафти державам, які погодилися встановити ліміт ціни на російську нафту. Це стало відповіддю на рішення ЄС, G7 і Австралії встановити максимальну ціну в 60 дол. (56,52 євро) на російську сиру нафту з початку грудня.

