ПолiтДумка

Офіційний Баку відреагував на нові закиди рф у порушенні домовленостей щодо Нагарного Карабаху

26 марта
00:11 2023

Підрозділи азербайджанської армії здійснили належні заходи контролю на півночі Лачинської дороги для запобігання подальшому загостренню ситуації у Нагірному Карабасі. 

Про це йдеться у заяві МЗС Азербайджану, передає Укрінформ із посиланням на «Радіо Свобода».

Таким чином в азербайджанському зовнішньополітичному відомстві відреагували на російські закиди щодо нібито порушення про порушення ними домовленостей про припинення вогню в Нагірному Карабаху, досягнутих у 2020 році між Єреваном і Баку за посередництва москви.

МЗС Азербайджану зокрема заявило, що підрозділи азербайджанської армії «з метою запобігання використанню ґрунтових доріг на півночі Лачинської дороги для незаконної діяльності, а також для запобігання подальшому загостренню ситуації шляхом перекидання з боку Вірменії на територію Азербайджану зброї та боєприпасів» «здійснили належні заходи контролю».

У Баку заявляють, що вірменські сили впродовж останніх днів активізували постачання зброї на контрольовану етнічними вірменами частину території Карабаху в обхід так званого Лачинського коридору. Метою суботньої операції, як зазначається, є припинення цих дій.

У свою чергу вірменська влада Нагірного Карабаху заявляє, що гірська дорога не використовувалася для перевезення зброї, а лише «для організації цивільного та невідкладного сполучення між Степанакертом (азербайджанська назва Ханкенді) та чотирма громадами Шушинського району».

Читайте також: Збройне зіткнення в Нагірному Карабаху — ЄС закликав до розслідування інциденту

Близько трьох десятиліть Азербайджан не контролював приблизно 20% своєї міжнародно визнаної території. Ішлося не лише про колишню автономію, яка за радянських часів називалася Нагірно-Карабаською автономною областю, але й про прилеглі до неї райони Азербайджану.

Впродовж останніх років Азербайджан відвоював значну частину території, включно із частиною власне Карабаху, зокрема, містом Шуша.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Стив Кларк: Удача была не на стороне Шотландии

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!