Окуповані регіони Грузії контролюють 4 тисячі військових РФ — спецслужби
Окуповані території Грузії контролюють близько 4 тисяч російських військових, які мають на озброєнні важку техніку.
Про це у програмі «Неофициальный разговор» телеканалу «Дом» повідомив співробітник Служби державної безпеки Грузії Ліван Габахадзе, передає Укрінформ.
Зокрема, за його словами, із селища Одзісі на підконтрольній Грузії території поряд із з самопроголошеною «республікою Південна Осетія», видно базу ФСБ Росії та «республіканських прикордонників». У бінокль можна розгледіти деталі — казарми, вежі зв’язку та навіть дитячий майданчик, споруджений для дітей офіцерів, які мешкають на базі із сім’ями. Загалом тут розміщується близько 100 військових.
«Крім цієї, є й інші бази. До двадцяти таких так званих прикордонних баз окупаційних сил. Вони майже точні копії одна однієї. Сумарно десь 1120 так званих прикордонників», — уточнив Габахадзе.
Він нагадав, що в окупованому Цхінвальському регіоні дислокована 4-та військова база Російської Федерації. «Центр у них у Цхінвалі. Окрема частина є в селищі Ургаданта, це Джавський район. І поруч село Ханчаві, де у них є свій опорний пункт», — розповів представник СДБ Грузії.
Загалом, за словами Габахадзе, на окупованих територіях розташовано близько 4 тисяч російських військових.
«У них тут (у Південній Осетії — ред.) приблизно 40 танків Т-90. А в окупованій Абхазії — приблизно 60 танків. І БМП-2, БМП-3 — по 200 одиниць. І там і там рівно по 200. БТР-80 — приблизно 100 одиниць. Артилерійські комплекси «Акація», «Град» — приблизно 40 одиниць, також «Ураган» і різні системи залпового вогню», — перелічив Габахадзе.
Він додав, що в Абхазії також дислокована система С-300 і тактичні ракети «Іскандер-М». Є і вертолітні групи Мі-24, Мі-8, використовуються різні безпілотні апарати.
Як відомо, Південна Осетія та Абхазія непідконтрольні уряду Грузії з 1991 і 1992 року відповідно. В ході російсько-грузинської п’ятиденної війни 2008 року Росія завершила окупацію цих регіонів та визнала створені на їх територіях самопроголошених «республіки». Уряд у Тбілісі у відповідь розірвав дипломатичні відносини з Москвою, а Південну Осетію та Абхазію оголосив окупованими територіями. Світова спільнота розглядає їх як невіддільну територію Грузії.