Пакистан — в ООН: Ми разом із США тренували афганських моджахедів, включаючи «Аль-Каїду»
Прем’єр-міністр Пакистану Імран Хан стверджує, що у 1980-х роках його країна разом із Сполученими Штатами тренувала афганських моджахедів, включаючи представників «Аль-Каїди», для боротьби із радянською окупацією Афганістану.
Як передає кореспондент Укрінформу, про це глава пакистанського уряду заявив під час свого виступу на 76-й Генеральній Асамблеї ООН.
«У 1980-х роках Пакистан був прифронтовою державою у боротьбі проти окупації Афганістану. Пакистан та Сполучені Штати тренували групи моджахедів для боротьби за визволення Афганістану. Серед цих груп моджахедів була «Аль-Каїда», різні групи з усього світу. Були моджахеди, афганські моджахеди. Їх вважали героями. Президент Рональд Реган запросив їх до Білого дому в 1983 р. І, згідно з повідомленнями ЗМІ, він порівняв їх з батьками-засновниками США. Вони були героями», — заявив прем’єр Пакистану.
За його словами, пізніше після виходу радянських військ з Афганістану у 1989 році американці також покинули Афганістан, а пакистанці відчули себе «використаними», особливо після американських санкцій у 1990 р. Втім, як зазначив Хан, після теракту 11 вересня 2001 року «Пакистан став знову потрібен США, тому що очолювана США коаліція здійснювала вторгнення в Афганістан, і це не могло відбутися без надання Пакистаном усієї логістичної підтримки».
«Що сталося після цього? Ті ж моджахеди, яких ми навчали, що боротьба з іноземною окупацією була священним обов’язком, святою війною чи джихадом, обернулася проти нас. Нас було названо колаборантами. Вони оголосили нам джихад», — зазначив пакистанський прем’єр.
За його словами, у період з 2004 по 2014 роки 50 різних угрупувань, включаючи «Талібан» здійснювали атаки проти Пакистану через те, що він був союзником США у війні в Афганістані. А тому, додав Хан, Пакистану зараз абсолютно незрозуміло, чому нині на Пакистан перекладають відповідальність за розвиток подій в Афганістані.
Також прем’єр Пакистану заявив, що «Талібан» в Афганістані користується підтримкою народу, і тому потрібно «зміцнити та стабілізувати нинішню владу заради народу Афганістану».
Як повідомляв Укрінформ, американські війська залишили територію Афганістану 31 серпня. Ситуацію в цій країні контролює «Талібан», який 19 серпня оголосив про створення Ісламського емірату Афганістан.
Фото: Bloomberg