ПолiтДумка

ПАР шукає варіанти, щоб уникнути арешту путіна

24 марта
18:10 2023

Уряд Південно-Африканської Республіки розпочав юридичні консультації щодо того, що робити з ордером Міжнародного кримінального суду на арешт володимира путіна у випадку, якщо російський лідер прибуде на саміт країн БРІКС у серпні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє агенція Bloomberg.

ПАР зайняла нейтральну позицію щодо війни росії проти України. Позиція уряду країни викликає критику з боку деяких найбільших торговельних партнерів, зокрема США та ЄС.

«Ми чекаємо на уточнений юридичний висновок із цього питання. Ми стурбовані становищем народу України. Ми хотіли б продовжувати взаємодіяти з обома країнами, щоб переконати їх у необхідності досягнення миру», — заявила міністр міжнародних відносин та співробітництва ПАР Наледі Пандор.

За даними джерел Bloomberg, Південна Африка навряд чи заарештовуватиме будь-якого лідера країни, який приїде на саміт. За їх словами, уряд та правляча партія Африканський національний конгрес розглядають усі варіанти, щоб уникнути виконання ордеру МКС.

Читайте також: Ніхто не стоїть вище за право та закон: Шольц і Кішіда вітають видачу ордера на арешт путіна

Представники міністерства закордонних справ Південної Африки відмовилися від коментарів з цього питання.

Як повідомляв Укрінформ, у п`ятницю, 17 березня, МКС видав ордер на арешт президента рф володимира путіна та марії львової-бєлової, яка є уповноваженою президента рф з прав дитини, звинувативши їх у відповідальності за викрадення дітей з України.

У серпні 2023 року в Південно-африканській республіці (ПАР) має відбутися черговий саміт країн БРІКС. Проте влада цієї країни 20 березня заявила, що вже «взяла до відома» ордер МКС на арешт путіна.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Как тренироваться в жару, чтобы не оказаться в больнице

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!