• Главная страница
  • Связь с редакцией
  • Реклама

ПолiтДумка

Поляки найбільше не люблять росіян, симпатія до українців значно зросла

24 марта
11:55 2023

За останній рік різко зменшилася симпатія поляків до росіян, натомість значно зросла до українців, яка досягла рекордних показників.

Про це йдеться в опитуванні Центру досліджень громадської думки (CBOS), проведеному в лютому в Польщі, передає Укрінформ із посиланням на Onet.pl.

Згідно з опитуванням, поляки найбільше люблять американців (68%), італійців (61%) та англійців (60%), рівень негативного ставлення до них становить лише 8-11%. 

Високий рівень cимпатії спостерігається до сусідів Польщі – чехів і словаків (по 54%), а також українців (51%). При цьому позитивне ставлення до українців значно зросло за останній рік — на 10%, що є рекордно високим в історії проведення таких опитувань (з 1993 року – ред.). Як зазначають експерти CBOS, за останній рік, крім українців, значно зросла симпатія поляків також до англійців та американців (на 9-10%).

Читайте також: Канада продовжила тимчасову міграційну програму для українців

Найбільшу антипатію у поляків викликають росіяни (82%), яким симпатизують лише 6% польського суспільства. Крім того, високий рівень антипатії спостерігається до арабів (59%), білорусів (51%), ромів (50%), яким симпатизують лише 15-19%.

Як зазначають автори дослідження, за останній рік «радикально» погіршилося ставлення до росіян.

“За останній рік відсоток людей, які заявляють про свою неприязнь до них, зріс з 38% до 82%, а частка людей з позитивним ставленням впала з 29% до 6%. Ще ніколи за останні три десятиліття, коли ми ставимо ці питання, ставлення до будь-якої нації не змінювалося так сильно за один рік”, — констатують у CBOS.

Читайте також: Грошову допомогу від Норвегії отримають ще 50 тисяч українців

Крім того, автори дослідження звертають увагу на значне зростання за останній рік антипатії до угорців, яке є найвищим в історії – 36%, симпатизують їм 27% респондентів.

Опитування CBOS проведено 6-19 лютого змішаними методами на вибірці 982 дорослих поляків. Дане опитування проводиться центром з 1993 року. За 30 років рівень симпатії до українців серед поляків зріс з 9% до 51%, натомість антипатії впав з 65% до 17%.

Фото: Jacek Dyląg/Unsplas

Share

Статьи по теме

Последние новости

Білий дім відповів на заяви Лаврова про F-16 та ядерну зброю

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY