Посередник ЄС повернеться до Грузії для пошуку виходу з політичної кризи
Спеціальний представник ЄС Крістіан Даніельсон знову поїде до Грузії задля посередництва у переговорах щодо врегулювання поточної політичної кризи.
Як передає Укрінформ, про це повідомив у Твіттері голова Європейської ради Шарль Мішель.
«Підбив підсумки прогресу, досягнутого у посередництві кризи в Грузії Крістіаном Даніельсоном. Час піти на необхідні компроміси в інтересах громадян Грузії. Представник повертається, щоб продовжити посередництво», — написав Мішель.
Took stock of the progress already achieved in Georgia mediation with @DanielssonEU
Time to make the necessary compromises in the interest of the citizens of Georgia 🇬🇪
Envoy will travel back to continue mediation.
— Charles Michel (@eucopresident) March 22, 2021
Як повідомлялося, грузинська опозиція заявила, що відновлює протестні акції після провалу переговорів з правлячою партією «Грузинська мрія».
Після візиту голови уряду Грузії до Брюсселя цього тижня головний дипломат ЄС Жозеп Боррель зазначив, що на правлячій «Грузинській мрії» лежить особлива відповідальність за те, щоб знайти вихід з кризи, та закликав грузинську опозицію повернутися до парламенту.
З 12 березня за посередництва представника голови Європейської ради Шарля Мішеля — дипломата Крістіана Даніельсона — члени правлячої «Грузинської мрії» та опозиції продовжували консультації для розв’язання політичної кризи, що розпочалася в країні після парламентських виборів восени 2020 року. Переговори тривали тиждень. Останній раунд напередодні тривав понад дев’ять годин. Вже після опівночі було оголошено, що сторони не зуміли дійти згоди.
Учасники зустрічі не розкривають деталей переговорів з Даніельсоном. Відомо лише те, що обговорювався рамковий документ із шести пунктів, складений за безпосередньої участі Шарля Мішеля. Серед іншого, на порядку денному була реформа виборчої та судової систем. Каменем спотикання виявилися два питання — призначення позачергових виборів, а також звільнення голови партії «Єдиний національний рух» Ніки Мелія та співвласника опозиційного телеканалу «Мтаварі» Георгія Руруа, яких опоненти влади вважають політичними в’язнями.