Присяжні визнали Маска невинним в обмані інвесторів через твіт про викуп акцій Tesla
Суд присяжних Сан-Франциско виправдав засновника Tesla Ілона Маска у справі про шахрайство через повідомлення у Твіттері про нібито приватизацію компанії з виробництва електромобілів.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Бі-Бі-Сі.
«Присяжні судна Сан-Франциско виправдали засновника Tesla Ілона Маска у справі про шахрайство через твіт 2018 року, в якому підприємець заявив про приватизацію компанії з виробництва електромобілів. Інвестори обвинувачували його в тому, що тим повідомленням він завдав їм збитків у мільйони доларів», — йдеться у повідомленні.
Після оголошеного рішення присяжних юрист акціонерів Tesla Ніколас Поррітт заявив про невдоволення вироком і про те, що його юридична команда «обмірковує наступні кроки».
Мільярдер-підприємець також прокоментував рішення присяжних у своєму Твіттері, написавши: «Слава Богу, людська мудрість перемогла! Я глибоко вдячний присяжним за одностайне визнання невинуватості у справі Tesla 420».
Як відомо, 7 серпня 2018 року у своєму твіті Маск заявив, що «заручився коштами» для того, щоб викупити Tesla та зробити її приватною компанією. У цей момент акції фірми злетіли, проте насправді кошти для викупу він отримати не зумів. Коли стало відомо, вартість акцій стрімко впала.
Акціонери, які придбали або продали акції в цей період, стверджували, що Маск навмисне маніпулював вартістю цінних паперів, здійснивши шахрайство, внаслідок якого вони втратили мільйони доларів.
Сам Маск заявляв, що був упевнений у тому, що заручився згодою суверенного інвестиційного фонду Саудівської Аравії та жодних правопорушень не чинив. Інші відповідачі у цій справі, серед яких семеро нинішніх та колишніх директорів Tesla, також заперечували, що вчинили протизаконні дії.
Між тим, горезвісний твіт став справжньою легендою Кремнієвої долини. Він уже коштував Маску 20 млн дол. США, які йому довелося заплатити Комісії з цінних паперів та бірж (SEC), при цьому ще 20 млн дол. була вимушена заплатити сама компанія. До того ж Маск після цього втратив крісло голови ради директорів Tesla.