ПолiтДумка

рф має відповісти за злочини в Україні: міністри юстиції G7 ухвалили Берлінську декларацію

29 ноября
18:57 2022

Зустріч міністрів юстиції країн G7 за участі України завершилася ухваленням Берлінської декларації і домовленістю тісно координувати співпрацю заради розслідування воєнних злочинів в Україні та притягнення винних до відповідальності.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Воєнні злочини та інші звірства не повинні залишатися безкарними. Переслідування за основні злочини проти міжнародного права — для нас пріоритет… Наша спільна мета – притягнути до максимально можливої кримінальної відповідальності злочинців відповідно до верховенства права та належної процедури, та відновити справедливість щодо потерпілих і загиблих», — йдеться у документі.

Розслідування злочинів міжнародного права, скоєних в Україні стало основною темою зустрічі.

«Ми зустрілися вперше. Злочинна загарбницька війна путіна проти України катапультувала нас у нову еру. Ми протидіємо історичній несправедливості єдністю та рішучістю», — заявив за результатами господар зустрічі, міністр юстиції ФРН Марко Бушман.

Він зазначив, що було домовлено координувати діяльність слідчих і прокурорських органів, уникати дублювання. Також вирішено створити центральний національний контактний пункт для переслідування міжнародних злочинців у кожній державі.

Крім суто технічних моментів, за словами Бушмана, із Берліна сьогодні лунає політичний сигнал: «ми чітко показуємо, що держави G7 міцні не лише економічно, ми є спільнотою цінностей, ми відчуваємо свою відповідальність за принципи ліберальної демократії – гуманізм, права людини, повагу до закону. Чіткий сигнал: воєнні злочини не будуть безкарні».

Глава Мін’юсту ФРН визнав, що судовий розгляд злочинів в Україні триватиме роками, а може, й десятиліттями, але друзі України будуть добре підготовлені і терплячі. Окрім України розслідування проводить також німецька федеральна прокуратура, Міжнародний кримінальний суд, органи в інших державах. Лише в Україні, за словами Бушмана, вже задокументовано 45 тисяч злочинів, 2 тисяч підозрюваних ідентифіковані. Це показує масштаб завдання.

Бушман підкреслив, що воєнні злочинці не мають права і не будуть почуватися у безпеці, де б вони не були. Він висловив переконання, що врешті перед судом постане й вище керівництво рф, а не лише виконавці.

Коментуючи українську ідею створення спеціального трибуналу для засудження злочину агресії, Бушман сказав, що важливо не підміняти Міжнародний кримінальний суд. «Є різні опції, ми радимося щодо цього… Спецтрибунал — одна з опцій», — сказав політик.

Читайте також: Країни Люблінського трикутника засудили воєнні злочини рф та депортацію українців

У зустрічі взяли участь міністри юстиції Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та США, а також міністр юстиції і генпрокурор України, комісар ЄС з питань юстиції, генеральний прокурор Міжнародного кримінального суду тощо.

Берлінська зустріч стала першою. Очікується, що міністри юстиції «Великої сімки» знову зустрінуться наступного року.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Президент увів голову Держспецзв’язку Потія до складу Ставки

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!