ПолiтДумка

Російські агенти «засвітилися» в Болгарії під час вибухів на складах зброї – ЗМІ

23 апреля
19:34 2021

З’явилися дані, що вказують на присутність російських таємних агентів у Болгарії в той час, коли там мала місце низка вибухів на військових складах.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Radio Free Europe.

Після викриття російського сліду у вибухах на складі боєприпасів у Чеській Республіці у 2014 році один із колишніх міністрів оборони Болгарії закликав відновити розслідування щодо подібних вибухів, які мали місце на військових складах цієї країни.

А новий аналіз болгарської служби Radio Free Europe надав додаткові докази, які вказують на можливий зв’язок між російським агентством військової розвідки – ГРУ — та болгарськими вибухами.

Читайте також: В операції з підриву складів у Чехії брали участь шість офіцерів ГРУ

Приблизно під час вибухів на заводі у Вазові навесні 2015 року щонайменше шість росіян, яких ідентифікували як агентів ГРУ, регулярно приїжджали та виїжджали до Болгарії.

Більше того, дані про польоти та інформація про відстеження GPS, вперше зібрані Bellingcat, вказують на присутність ще одного агента ГРУ від дати вибухів 2014 року.

Як передавав Укрінформ, вибух на складі боєприпасів у Чехії в жовтні 2014 року, в якому підозрюють агентів спецслужб РФ, мав статися трохи пізніше — у Болгарії. Міністр внутрішніх справ Чехії, перший віцепрем’єр Ян Гамачек розповів, що вибух боєприпасів на складі у Чехії в жовтні 2014 року, в якому підозрюють агентів спецслужб РФ, планувалося організувати пізніше, після перевезення боєприпасів у Болгарію. Це пов’язано з тим, що, за версією слідства, в їх закупівлі брав участь болгарський торговець зброєю Еміліан Гебрев, який був отруєний у 2015 році, але вижив.

Читайте також: ЗМІ розкрили деталі втечі «Петрова» і «Боширова» після підриву складу у Чехії

Як повідомлялося, гучний чесько-російський дипломатичний скандал вибухнув увечері минулої суботи, коли уряд Чехії оголосив про те, що висилає 18 агентів російських спецслужб, які працювали в Празі під дипломатичним прикриттям через залучення ГРУ до вибухів на військових складах у 2014 році. Москва у відповідь вислала 20 працівників посольства ЧР, серед яких 16 дипломатів. У середу чеська сторона висунула ультиматум з вимогою повернути назад усіх своїх депортованих працівників, а в разі відмови – привести у відповідність кількісний склад посольств.

Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш заявив, що Росія зруйнувала відносини з його країною, організувавши вибухи на складах зі зброєю.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Ілон Маск розбагатів ще на 25 млрд доларів: у чому його секрет

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY