ПолiтДумка

росія влаштувала істерику через «символіку Азову» у Відні

26 мая
23:41 2022

Біля пам’ятника радянським воїнам-визволителям у центрі Відня на розмальованій у синьо-жовтні кольори стіни з’явився символ, схожий на символіку героїчного підрозділу НГУ «Азов».

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

Розташований на площі Шварценбергплатц меморіальний комплекс воїнам Червоної армії є центральним елементом в російській кампанії «побєдобєсія» у Відні, з щорічною активізацією на 9 травня. На початку березня після повномасштабного вторгнення рф в Україну, стіну, яка розташована позаду комплексу і яка знаходиться у приватній власності сім’ї Шварценберг, було пофарбовано у синьо-жовтні кольори.

Саме на цій «українській» стіні і з’явився широко використовуваний «Азовом» символ – «Ідея нації» у вигляді монограми літер I та N, візуально схожий на рунічний символ «Вовчий гак» («Вольфсенгель»). Крім того, було нанесено неправильну транслітерацію слова «Азов» – «A$OV», з літерою «S» у виглядів знаку долара замість «Z».

Хто саме зробив напис – невідомо. У четвер поліцейській у розмові з кореспондентом агентства зазначив, що інцидент розслідується, перевіряються, зокрема, встановлені на площі камери.

Опитані кореспондентом Укрінформу співрозмовники у Відні не виключають, що це могла бути російська провокація, спрямована на дискредитацію українських героїчних підрозділів та підрив підтримки партнерами, включаючи австрійських, України у її протистоянні російському агресору. Розрахунок міг бути на те, що під впливом російської пропаганди австрійці, які є дуже чутливими до питання націонал-соціалізму, можуть неправильно інтерпретувати символ підрозділу НГУ «Азов», який відносить до використовуваного також нацистами «Вовчого гаку».

Читайте також: Місце смерті та життя: захисник Маріуполя показав фотографії з «Азовсталі»

Власне, першими про «акцію радикалів» на Шварценбергплатц у середу ввечері і повідомила російська сторона. Посол рф у Відні дмітрій любінський опублікував у своєму Фейсбуку відповідні фото та заявив, що це, мовляв, наслідок «мовчазного потакання» австрійською стороною «українським націоналістам та їх приспішникам». У четвер російські пропагандистські медіаресурси вже масово поширювали інформацію про символіку «Азову» у Відні та «плюндрування» пам’ятника радянським воїнам. На цьому тлі у четвер також було опубліковану заяву прессекретаря президента рф дмітрія пєскова, який заявив про «вакханалію», яка нібито має місце у багатьох європейських країнах з плюндруванням російських пам’ятників.

Читайте також: Латвія зробила крок до знесення радянських пам’ятників — законопроєкт пройшов перше читання

Відомий дослідник ультраправих рухів у Європі та їх зв’язків з кремлівським режимом Антон Шеховцов у коментарі Укрінформу зазначив, що наразі не можна стверджувати, хто стоїть за акцією з символікою «Азову» у Відні. Водночас він вказав на те, що російська сторона вже десятиліттями поширює фальшивий наратив про нібито «розгул нацизм в Україні», роздуваючи чи створюючи окремі інциденти на його «підтвердження».

«Ми знаємо ще з часів «холодної війни», як «Штазі», співпрацюючи зі своєю агентурою у ФРН, розмальовували свастикою синагоги та єврейські магазини, щоб показати: ось, дивіться, Західна Німеччина вступила в НАТО і тепер там відбувається підйом неонацизму. І в Україні, до речі, також російська агентура малювала свастики, щоб показати, що ніби відбувається ріст неонацизму», — зазначив він.

Читайте також: Думки українців про вступ до НАТО розділилися майже порівну

Крім того, експерт вказав на те, що символ «Вольфсангель» не є забороненим в Німеччині чи Австрії, і він широко використовується в геральдиці. «У Німеччині є навіть кілька регіональних гербів, де присутній «Вольфсангель», — зазначив Шеховцов.

Він також звернув увагу, що «Вовчий гак» був введений в український політичний контекст України ще 1990-х роках, і з дуже конкретною інтерпретацією, ніяк не пов’язаною з фашизмом чи неонацизмом – як «Ідея нації».

«Азов» не має ніякого відношення до неонацизму. Це – регулярний підрозділ Національної гвардії. І той символ, який вони використовують – так, це «Вовчий гак». Але справа в тому, що він був введений у політичний контекст України ще 1990-х роках з дуже конкретною інтерпретацією: що цей знак означає «Ідея нації», ці дві букви І та N, які перетинаються. Тому це також варто враховувати – що це не означає якусь прихильність неонацизму. Ні, це означає «Ідея нації», і це дуже важливо для розуміння та інтерпретації», — заявив фахівець.

Читайте також: Роспропаганда поширила фейк, що харківська тероборона не має боєприпасів і продовольства

Як повідомлялося, на початку травня на військовому кладовищі Йонкербос у Неймегені (Нідерланди) стався акт вандалізму із використанням слова «Азов». Невідомі залишили написи «Slava Ukraine» та написи і символи, пов’язані з полком «Азов«, а також нацистську свастику і прапори України у різних частинах кладовища. У МЗС України назвали це провокацією проти України, а у полку «Азов» заявили, що все було зроблено «за кремлівськими методичками» з метою посварити народи між собою.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Канада розширює дипломатичну присутність у Східній Європі для протидії росії

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY