ПолiтДумка

росія вже не може розглядатися як партнер для НАТО – німецький міністр

20 июня
05:29 2022

Сьогодні росія вже не може розглядатися як партнер для НАТО, і це має буде чітко закріплено в новому Стратегічному компасі Альянсу.

Про це заявив голова відомства канцлера ФРН, міністр в особливих справах Вольфганг Шмідт на конференції Європейської ради з міжнародних відносин у Берліні, передає кореспондент Укрінформу.

Політик висловив сподівання, що на саміті НАТО в Мадриді буде прийнято «дуже добру концепцію Стратегічного компаса». Він нагадав, що стара стратегічна концепція, 2010 року, передбачала партнерство з рф.

«Цього вже не буде в оглядному майбутньому, адже сьогоднішня росія очевидно є агресивною імперіалістичною державою, а не партнером. І я не думаю, що ми колись повернемося до колишнього стану відносин з росією. Для нас це означає, що росія не буде надійним партнером», — сказав Шмідт.

Читайте також: Європа завершила «романтичну еру» відносин з рф

Він також наголосив на важливості здобуття енергетичного суверенітету для Європи. В цьому контексті політик також порушив питання саміту ЄС, який відбудеться наступного тижня, та зазначив, що Німеччина вбачає свою роль у тому, аби подбати про досягнення компромісу та досягнення спільної точки зору в ЄС. За його словами, канцлер ФРН Шольц планує підтримати надання Україні статусу кандидата у члени ЄС.

«Треба визнати, що європейське майбутнє — це питання нашого сусідства», — сказав Шмідт, наголосивши на необхідності внутрішніх реформ у ЄС.

Читайте також: Євросоюз має полегшити приєднання нових членів — Шольц

Він також зауважив: «Якщо подивитися в майбутнє, коли Україна може стати членом ЄС, з 40 млн громадян, треба подумати над питанням права голосу та складу Європарламенту».

При цьому, наголосив Шмідт, зрозуміло й те, що для набуття членства потрібні реформи і в самій Україні, насамперед у сфері боротьби з корупцією, забезпечення верховенства права.

Глава відомства німецького канцлера повторив тезу про те, що росія не повинна виграти цю війну, а також що виключно Україна має визначати умови майбутнього миру.

«Ми підтримаємо рішення народу та демократично обраного керівництва України та утримаємося від будь-яких пропозицій, які будуть сприйняти неправильно», — запевнив політик.

Читайте також: Президент: Завтра починається доленосний тиждень, очікуємо посилення ворожої активності рф

На його переконання, 24 лютого стало «переломним моментом, … після якого світ уже ніколи не буде таким, як раніше». За словами Шмідта, путін намагається повернутися в ХІХ століття, у часи, коли сила переважала над правом. «Ми шукаємо шляхи протистояти цьому та не допустити, щоб йому це вдалося», — сказав Шмідт.

Конференція ECFR проходить у Берліні 19-20 червня. Її назва «Зміна часів для Європи: Побудова нового глобального порядку в часи немиру». Учасники – політики та експерти з різних країн обговорюють найактуальніші напередодні самітів G7, ЄС і НАТО.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Порушник утік від поліції на боліді Формули-1 (відео)

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY