ПолiтДумка

США ввели санкції проти держпрокурора Боснії та Герцеговини через корупцію

27 сентября
04:37 2022

Сполучені Штати запровадили персональні санкції проти державного прокурора Боснії та Герцеговини Діани Каймакович за участь у корупції й підриві демократичних процесів та інститутів на Західних Балканах.

Про це йдеться у повідомленні Офісу контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США, передає Укрінформ.

«Сьогоднішні дії підкріплюють стратегію Сполучених Штатів щодо притягнення до відповідальності всіх, хто дестабілізує ситуацію на Західних Балканах. Ці дії відбуваються на тлі найсерйознішої політичної кризи в Боснії та Герцеговині з 1995 року – в момент, коли етнонаціоналістичні політики, а також мережі, що забезпечують їх підтримку, продовжують підривати країну»,- сказано у повідомленні.

У Мінфіні США стверджують, що Каймакович пов’язана зі злочинними організаціями. Зокрема, під час масштабної операції щодо боротьби з організованою злочинністю й торгівлею наркотиками були перехоплені приватні розмови, які велися через зашифровані програми обміну повідомленнями. При цьому згадувалося неодноразово прізвище Каймакович як особи, що допомагала приховувати докази й перешкоджати розслідуванню.

Читайте також: Західні Балкани перебувають під загрозою через війну в Україні — президент Словенії

Зазначається також, що Каймакович «сприяла злочинній діяльності в обмін на особисту вигоду».

Як повідомлялося, Державна прокуратура Боснії та Герцеговини була створена з метою дотримання прав людини та верховенства права в країні. Робота цієї установи пов’язана з наглядом, щоби прокурори виконували свої обов’язки без упередженості, оскільки незалежність судової системи країни є необхідною умовою верховенства права.

Share

Статьи по теме

Последние новости

У Польщі поліція врятувала українця, який ледь не помер від переохолодження

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY