США збираються подвоїти внесок у боротьбу з кліматичною кризою – Байден
Сполучені Штати посилюють свої зобов’язання в реагуванні на зміни клімату та мають намір подвоїти свій внесок у цій справі, щоб досягти глобального показника $100 мільярдів на рік для боротьби з кліматичною кризою.
Про це заявив під час виступу у вівторок на відкритті загальних дебатів 76-ї сесії ГА ООН президент США Джо Байден, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«У квітні я оголосив, що США удвічі збільшать фінансування, щоби допомогти іншим країнам у боротьбі з кліматичною кризою. Сьогодні я з гордістю хочу оголосили, що цей показник ми хочемо ще раз подвоїти», — заявив Байден.
Президент не вказав чіткої цифри, однак зазначив, що його адміністрація наразі узгоджує це питання з Конгресом США.
Глава Білого дому також закликав інших міжнародних лідерів підтримати країни і народи, що найбільше страждають від зміни клімату і які мають найменші ресурси для адаптації до нових умов. Він також пообіцяв зберегти лідерство в цьому питанні за Сполученими Штатами.
«США стануть лідером фінансування у кліматичній сфері, і разом зі збільшенням внесків приватного капіталу та інших донорів, ми зможемо досягти мети щодо мобілізації $100 мільярдів на підтримку зусиль на кліматичному напрямі для країн, що розвиваються», — зазначив Байден.
Як повідомлялося, Організація з економічного співробітництва та розвитку напередодні оприлюднила звіт, у якому зазначила, що фінансування глобального реагування на кліматичну кризу скоротилося. Зокрема, розвинені країни впродовж останнього часу зменшили свої внески на $20 мільярдів, що ускладнює досягнення заявленої мети – добитися до 2025 року виділення щорічних внесків у розмірі $100 мільярдів на боротьбу зі змінами клімату.
Фото: ОП