«Стали для нас янголами»: канадська газета розповіла, як українські військові евакуювали афганців
Сили українського спецназу в ході наземної військової операції на прохання уряду Канади допомогли евакуювати з Кабула близько двох десятків громадян Афганістану – перекладачів та членів їхніх родин.
Як передає Укрінформ, про це написало видання Globe and Mail.
«Попри зростаючий перед коаліцією ризик напередодні запланованого виводу військ США 31 серпня, українські війська ввійшли в Кабул, щоб супроводити два мікроавтобуси, які перевозили перекладачів та їхні родини, що працювали на Канаду, – загалом 19 осіб – на летовище», — йдеться в повідомленні.
Зазначається, що українські спецназівці пішки супроводжували автобуси, номерні знаки яких отримали в ході підготовки до операції, протягом 600 метрів до аеропорту в Кабулі.
Як зазначили самі учасники подій, раніше їм протягом місяця не вдавалося потрапити в аеропорт через «хаос» на місці евакуації і, відповідно, незмогу афганців потрапити на пункти домовленої зустрічі біля воріт аеропорту.
«Ми просили американців, канадців, катарців, усіх – рішення не було. Вони боялися прийти за нами. Українські солдати стали для нас ангелами. Вони зробили виняткову роботу»,- зазначив учасник операції з евакуації 33-річний Джавед Хакмал, який протягом двох років працював зі спецназом Канади в Кандагарі.
Як зазначив виданню очільник українського МЗС Дмитро Кулеба, Україна радо допомогла Канаді, яка звернулася до Києва з відповідним проханням.
«У цих жахливих обставинах наші військові продемонстрували хоробрість, висококласний та зразковий професіоналізм», — прокоментував Кулеба.
Зазначається, що 19 афганців, врятованих на прохання офіційної Оттави, посадили на український військовий літак до Ісламабаду, а згодом комерційним рейсом доправили до Києва, де вони отримали візу на 15 днів перебування в Україні з подальшою релокацією до Канади.
Того дня Україна евакуювала з Кабула близько 360 людей, 80 з яких, за даними Міноборони, є громадянами України.
Згодом голова офісу Президента Андрій Єрмак зазначив, що на звернення партнерів із проханням про порятунок їхніх громадян Україна в ході спецоперації під керівництвом українського Головного управління розвідки евакуювала репортерів міжнародних видань, зокрема Globe and Mail, WSJ, USA Today, Stars and Stripes.
Фото: AEROSINT DIVISION PSF