ПолiтДумка

Суд у справі МН17 вважає записи розмов бойовиків важливим доказом

22 апреля
18:30 2021

У Нідерландах суд у справі про катастрофу МН17 вважає перехоплені розмови бойовиків важливими для встановлення ієрархії фігурантів процесу.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Гаазі, про це йшлося під час судового засідання.

Головуючий суддя Гендрік Стейнгаюс зазначив, що захист, зокрема, підполковника ГРУ Олега Пулатова має можливість ознайомиться з усіма записами із розмовами обвинувачених.

Також суд повідомив про рішення за запитами сторони захисту. Зокрема, відмовив у задоволенні клопотання щодо огляду усіх наявних залишків літака. Водночас суд дозволив адвокатам Пулатова разом зі своїми експертами провести огляд реконструкції уламків ліката рейсу MH17.

Також суд дозволив здійснити додатковий допит деяких експертів у визначених судом рамках та долучити окремі документи, зокрема, звіти російського концерну «Алмаз-Антей».

Разом з тим суд відмовив у допиті як свідка представника СБУ щодо перехоплених розмов бойовиків.

Наступне судове засідання у справі МН 17 призначено на 21 травня. Суд планує затвердити порядок огляду реконструкції уламків. Попередньо заплановано, що виїзне засідання на місце реконструкції відбудеться 26 травня.

Читайте також: МН17: родичі жертв вимагають компенсації у бойовиків

Як повідомляв Укрінформ, у Нідерландах у судовому комплексі «Схіпхол» поновилися слухання у справі щодо збиття літака рейсу MH17. 15 та 16 квітня суд розглядав питання, пов’язані з оглядом реконструкції уламків, звернення родичів загиблих щодо компенсацій.

Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.

Пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс МН17 із Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом «Бук», який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

19 червня 2019 року Міжнародна слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування «Бука». Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу збройних сил РФ, глава «ГРУ ДНР» Сергій Дубинський, підполковник-спецпризначенець ГРУ Олег Пулатов (усі — громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР».

Інтереси одного з чотирьох підозрюваних — Пулатова, який висловив бажання долучитися до процесу, представляють адвокати нідерландської юридичної фірми Sjöcrona Van Stigt.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Швеція допоможе Латвії розслідувати пошкодження підводного кабеля

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!