ПолiтДумка

Світ посилає усе жорсткіші сигнали Росії — голова делегації у Парламентській Асамблеї НАТО

02 декабря
04:05 2021

З огляду на нарощування російської військової присутності на кордонах України сигнали світової спільноти щодо Кремля стають жорсткішими.

Про це у програмі «Украина на самом деле» телеканалу «Дом» розповів народний депутат України, голова постійної делегації у Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

«Якщо оцінювати всю політичну кон’юнктуру в останні кілька місяців, ми бачимо сигнали від різних наших партнерів, і від США, і від НАТО, і від Великобританії, — це сигнали передусім для Росії. Це сигнали, які говорять про те, що якщо ви й надалі поводитиметеся агресивно, то буде вже не просто занепокоєння з боку наших партнерів, а конкретні кроки та дії. Їм уже вказують на те, що кожен наступний крок коштуватиме вам дорожче, ніж ви отримаєте на території України, якщо ви сюди прийдете. Я думаю, що такі сигнали будуть і після закінчення цього саміту… Що будуть дипломатичні, економічні, фінансові санкції з боку партнерів», — сказав Чернєв.

Читайте також: Країни НАТО чітко відповіли на заклик України щодо стримування Росії — Кулеба

Країни НАТО готові дати відсіч російській загрозі, яка до 2014 року не виявляла себе настільки явно, як це відбувається з 2014 року, вважає депутат.

«Дуже показово, що на саміті рівня міністрів закордонних справ, а потім і на саміті в Мадриді, буде затверджена нова концепція НАТО, яка востаннє оновлювалася у 2010 році. І дуже багато буде присвячено агресивній гібридній політиці РФ. На жаль, до 2014 року Росія, мабуть, переконала у своїй миролюбності, не реальній, а наносній. А після 2014 року у європейських країн, у країн НАТО розплющились очі. І ось зараз вони змінюють свою стратегію, підходи, зберігаючи при цьому вікно для діалогу. У будь-якому разі краще попередити військові масштабні дії, ніж вступати в прямий конфлікт. Але ось у НАТО зараз двоїстий підхід. З одного боку — діалог, з іншого — готовність до протидії такій агресії», — зазначив нардеп.

Читайте також: Науседа: Захід має стримати Росію від вторгнення в Україну

Крім того, на думку спікера, російська агресія може спонукати світову спільноту по-новому оцінити питання вступу України до НАТО.

«До останнього часу були, і все ще є, небагато країн-скептиків. Але останні дії РФ, зокрема газовий шантаж проти країн Євросоюзу, відкривають усе більше очі європейським країнам-партнерам, і залишають для них менше маневру, щоб ухвалювати рішення якщо не на користь РФ, то, як деякі країни кажуть, «щоб не спровокувати РФ»… В особі США та Великобританії ми маємо серйозних і союзників, і тих, хто підтримує наше просування до НАТО, а це досить хороші шанси для дійсного одержання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ)», — підсумував Чернєв.

Читайте також: Путін хоче гарантій від НАТО, що Україна не вступить до Альянсу

У Ризі 30 листопада — 1 грудня під головуванням генсека НАТО Єнса Столтенберга проходить зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО. Участь у зустрічі бере державний секретар США Ентоні Блінкен.

Серед питань порядку денного — російське військове нарощування поблизу України, а також ситуація з мігрантами на кордоні Білорусі.

Глава українського МЗС Дмитро Кулеба у Ризі поінформує про ситуацію з безпекою та обговорить кроки щодо стримування Росії від подальшої агресії.

Учасники ризької зустрічі вже пообіцяли протистояти «гібридним загрозам», викликаним кризою з мігрантами в Білорусі та нарощуванням російської військової присутності поблизу України.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

нардеп показав, як це виглядає

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!