Турецькі археологи знайшли унікальні поховання на території стародавнього міста
У турецькій провінції Бурдур у базиліці в стародавньому місті Кібіра, що знаходиться в переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, археологи знайшли кладовище із 30 унікальними похованнями.
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на видання Hürriyet.
«Наша мета — розкопати цю будівлю (базиліку — ред.) протягом наступних двох років, розпочати реставраційні роботи та зробити цю важливу пам’ятку туристичним об’єктом», — заявив археолог Дюзгюн Таркан.
Поховання добре збереглися, їх виявили на території зруйнованої землетрусом християнської базиліки. Саме місто Кібіра внесене до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це одне з важливих стародавніх міст Туреччини з великою кількістю будівель, датованих від IV століття до н.е. до VII-VIII століття н. е.
Базиліку почали вперше розкопувати у 2019 році. Археологи вважають, що вона була ключовим місцем релігійних зборів громади міста у IV ст. н.е., а віднайдені поховання розкажуть про традиції, релігію, життя містян тих часів.
За словами Таркана, будівля базиліки досить велика, має прямокутну видовжену форму, розділена на три зали з двома рядами колон. Припускають, що знайдені поховання належали представникам вищого духовенства.
Як повідомляв Укрінформ, у березні цього року у турецькому Трабзоні, що на Чорноморському узбережжі, археологи знайшли кам’яні знаряддя праці, вік яких 13 тисяч років.