ПолiтДумка

У Британії партія Джонсона на тлі скандалу втратила місце у парламенті

17 декабря
13:21 2021

Консервативна партія зазнала несподіваної поразки на довиборах до парламенту Великої Британії на тлі скандалу щодо різдвяної вечірки в офісі прем’єр-міністра Бориса Джонсона під час дії суворих карантинних обмежень.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє AP.

Довибори були призначені у Північному Шропширі на заході Англії, після того, як колишній член парламенту від консерваторів подав у відставку через корупційний скандал.

Їх виграла кандидатка від партії Ліберальних демократів Гелен Морган, яка випередила суперника від консерваторів. На минулих виборах консерватори перемогли у цьому виборчому окрузі, але тепер їхня підтримка знизилася на тлі низки нещодавніх скандалів.

Як повідомляє Sky News, це друга найбільша виборча поразка консерваторів лібералам чи демократам із 1945 року. Голоси, віддані за Гелен Морган (майже 18 000), не лише забезпечили їй перемогу над консерваторами у майже 6 000 голосів, але й надали 34% перевагу в підтримці її партії щодо правлячої Консервативної партії.

Останніми тижнями авторитет британського прем’єра Бориса Джонсона був підірваний звинуваченнями у тому, що він та його співробітники влаштували різдвяну вечірку минулого року, коли країна була в умовах локдауну та припущеннями про те, що він неналежним чином здобув кошти для фінансування розкішного ремонту його офіційного місця проживання.

На цьому тлі прихильники та опоненти ставлять під сумнів те, як Джонсон впорається з пандемією після того, як цього тижня нові випадки коронавірусу злетіли до рекордних показників, оскільки новий штам вірусу Омікрон охопив Велику Британію.

Як повідомлялося, згідно з опитуванням, опублікованим у суботу, підтримка прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона та його правлячої Консервативної партії різко впала після резонансних скандалів, і тепер більшість виборців вважають, що він має піти у відставку.

Виборча комісія Великої Британії оштрафувала Консервативну партію прем’єр-міністра Бориса Джонсона за неналежне декларування пожертв на ремонт його резиденції.

Голова уряду Великої Британії публічно вибачився через проведення скандальної вечірки під час минулорічного локдауну в країні. Це останній з низки скандалів для уряду, який раніше критикували за хабарництво при укладанні угод про заходи під час пандемії COVID-19, за ремонт квартири Джонсона на Даунінг-стріт та хаотичну евакуацію британців з Афганістану.

Фото: АА

Share

Статьи по теме

Последние новости

Столтенберг вражений реформами в Україні під час війни

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY