У Німеччині рішення щодо надання притулку втікачам з рф ухвалюватимуть індивідуально
Оголошена очільником рф путіним мобілізація може призвести до нової хвилі біженців в Європу, яка має виробити спільну реакцію на цей феномен і вирішити, кому з таких біженців допомагати, а кому ні.
Про це йшлося на брифінгу речників низки німецьких урядових установ, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми спостерігаємо, що це надзвичайно серйозна справа, пов’язана з оголошеною президентом путіним у середу частковою мобілізацією, для Європи, для нас усіх… Ми це засуджуємо», — сказав речник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.
Він зазначив, що Берлін обговорює ситуацію з партнерами, адже все вказує на те, що це може призвести до руху російських біженців у напрямку Заходу, в напрямку Європи. Якою має бути спільна реакція Європи — що можна зробити, як можна допомогти російським дезертирам — обговорюватимуть найближчими днями і тижнями, зокрема, під час неформальної зустрічі лідерів ЄС у Празі на початку жовтня.
Гебештрайт назвав небажання дуже багатьох людей брати участь у війні в Україні «добрим знаком», він також зазначив, що наразі йому не відомо про плани федерального уряду щодо полегшення правил прийому росіян, які не хочуть воювати в Україні.
Речниця МЗС ФРН Андреа Зассе, зі свого боку, зазначила, що німецький уряд уважно спостерігає за ситуацією в росії, в тому числі в аспекті дезертирів. «Ми спостерігаємо, що дуже багато людей у росії не хочуть брати участь у цій війні», — зазначила Зассе, додавши, що метою федерального уряду є допомогти цим людям, і він наразі вивчає, як це можна зробити.
Представник МВС ФРН Максімілліан Каль уточнив, що рішення щодо надання притулку прийматиметься індивідуально, за результатами ретельної перевірки, з урахуванням конкретних обставин і конкретних безпекових аспектів.
«Завжди дуже важливо в рамках безпекової перевірки подивитися, який бекграунд має особа, яка приїжджає до нас з росії та звертається за захистом… Ми не повинні забувати про міркування безпеки особливо стосовно росії, ми завжди маємо дивитися, особливо це стосується військових, хто приїжджає в Німеччину», — сказав речник. МВС, за словами його представника, таким чином, не очікує надто велику кількість можливих біженців з рф. Каль водночас звернув увагу на різницю між притулком і гуманітарним захистом, поінформувавши, що Німеччина прийняла 438 російських дисидентів, опозиціонерів, критичних до режим путіна журналістів, учених, яких в їх країні уже давно переслідують. Щодо них діють інші правила.
У Німеччині чимало політиків висловилися за те, щоби надати притулок росіянам, які відмовляються їхати в Україну воювати.
Як повідомляв Укрінформ, 21 вересня президент росії володимир путін підписав указ про часткову мобілізацію. За словами глави кремля, призову на військову службу підлягатимуть лише ті громадяни, які перебувають у запасі, насамперед ті, хто проходив службу в лавах збройних сил, має певні військово-облікові спеціальності та відповідний досвід. Міністр оборони рф сергій шойгу заявив, що в рамках часткової мобілізації в росії будуть призвані 300 тисяч резервістів.
Фото: photo alliance/ dpa / TASS