ПолiтДумка

У парламенті Польщі вважають, що арешт Саакашвілі ставить під сумнів євроамбіції Грузії

16 октября
07:05 2021

Члени Сейму та Сенату Польщі закликали органи ЄС, які опікуються захистом прав людини, звернути увагу на ситуацію із затриманням у Грузії експрезидента Міхеїла Саакашвілі.

Про це йдеться у зверненні представників Сейму та Сенату Польщі до комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович та спецпредставника ЄС з питань прав людини Еймена Гілмора, передає кореспондент Укрінформу.

У відкритому листі польські законодавці висловили глибоке занепокоєння арештом експрезидента Грузії.

“Ми сприймаємо дії грузинської влади — як і значна частина міжнародної спільноти — як політично вмотивовані, що не мають під собою правових підстав”, — ідеться у зверненні.

Польські політики висловили занепокоєння з приводу погіршення стану здоров’я Саакашвілі, який у в’язниці оголосив голодування.

Читайте також: У Саакашвілі захворювання крові, його здоров’я погіршується — особистий лікар

Вони підкреслили, що експрезидент Грузії розпочав у країні широкі реформи, завдяки яким країна наблизилася до ЄС та НАТО. Водночас вони заявили: “Нинішні дії Тбілісі ставлять під питання можливість реалізації євроатлантичних амбіцій Грузії, адже дотримання норм права, демократії та повної транспарентності юридичних і політичних процесів є ключовою умовою”.

Депутати закликали Міятович та Гілмора проаналізувати ситуацію Саакашвілі з точки зору дотримання прав людини і подбати, щоб грузинська влада забезпечила йому доступ до медичного обслуговування, гарантувала права на побачення, свободу, безпеку, а також чесний судовий процес.

Як повідомляв Укрінформ, 1 жовтня глава уряду Грузії Іраклій Гарібашвілі оголосив про затримання експрезидента Міхеїла Саакашвілі.

Читайте також: МЗС перебуває на постійному зв’язку із Саакашвілі – Кулеба

Саакашвілі оголосив голодування, заявивши, що вважає себе політичним в’язнем.

Міхеїл Саакашвілі очолював Грузію у 2004-2013 роках. Після поразки на виборах 2013 року залишив країну. Проти політика порушили низку кримінальних справ, за деякими з них його було заочно засуджено до ув’язнення.

У 2015 році Саакашвілі було позбавлено грузинського громадянств,а і майже шість років він є громадянином України.

Президент Зеленський 7 травня 2020 року призначила Саакашвілі на посаду голови Виконавчого комітету Національної ради реформ.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Саміт миру у Швейцарії стикається з ризиком кібератак з боку російських хакерів

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!