• Главная страница
  • Связь с редакцией
  • Реклама

ПолiтДумка

У Швеції проходять парламентські вибори

11 сентября
15:50 2022

У Швеції в неділю, 11 вересня, відбуваються вибори до парламенту — Риксдагу.

Про це передає Укрінформ з посиланням на DW.

Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, основна боротьба точитиметься між двома політичними таборами — лівих та правих політичних сил. Соціал-демократам на чолі з чинною прем’єркою Магдаленою Андерсон, а також їхнім союзникам, соціологи прогнозують сукупно від 49,1 до 50,1 відсотка голосів. Натомість праві партії, серед яких найпопулярнішою є правопопулістська «Шведські демократи», можуть розраховувати загалом на підтримку від 49,2 до 49,9 відсотка виборців.

Читайте також: У Канаді обрали нового лідера Консервативної партії

Зазначається, що найважливішими темами під час виборчої кампанії у Швеції були різке зростання цін на енергоносії, міграція та висока злочинність в країні — і на цих темах вдало спекулювали праві популісти. Шанси правих на формування уряду після виборів підвищує те, що традиційні праві партії — консервативна, ліберальна та християнсько-демократична — вперше заявили, що будуть готові керувати країною за підтримки ультраправих.

Право взяти участь у волевиявленні мають понад 7,5 мільйона виборців. Перші попередні результати волевиявлення очікуються невдовзі після закриття дільниць.

Читайте також: Байден продовжив дію указу, який передбачає санкції за втручання у вибори в США

Швеція, яка перебуває у процесі вступу до НАТО на тлі війни росії проти України, з січня 2023 році на пів року перейме на себе головування в Раді ЄС.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Орландо Блум вразив своєю українською вимовою

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY