ПолiтДумка

У США опублікували доповідь про походження COVID-19 з китайської лабораторії

02 августа
09:35 2021

Головний республіканець Комітету із закордонних справ Палати представників Мак Маккол оприлюднив звіт із твердженнями про наявність доказів того, що коронавірус вийшов з лабораторії Уханьського інституту вірусології (WIV).

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Reuters.

«Тепер ми вважаємо, що настав час повністю відмовитися від того, що джерелом вірусу став ринок морепродуктів… Ми також вважаємо, що переважна кількість доказів доводить, що вірус «просочився» з WIV, і що це сталося десь до 12 вересня 2019 року», — йдеться у доповіді, яка стала результатом розслідування, проведеного республіканцями-законодавцями.

Як пише агентство, у документі наводяться «достатні докази» того, що вчені лабораторії китайського інституту за сприяння американських експертів і державних фондів Китаю і США працювали над модифікацією коронавірусів, і ці роботи могли бути секретними.

Китай зі свого боку заперечує витік генетично модифікованого коронавірусу з лабораторії в Ухані.

Як повідомляв Укрінформ, у травні президент США Джо Байден попросив співробітників американської розвідки подвоїти зусилля з розслідування походження пандемії COVID-19, зокрема версії про можливу причетність до цього китайської лабораторії.

Читайте також: Розвідка США отримала дані про штучне походження коронавірусу — WSJ

Зокрема, Байден сказав, що американська розвідка подала йому доповідь, відповідно до якої думки про походження пандемії розділилися. Дві спецслужби вважають, що джерелом є тварини, а одна схиляється до лабораторного походження, «кожна з низьким або помірним ступенем певності», — сказав Байден.

Читайте також: Походження COVID-19: Китай відмовився співпрацювати з ВООЗ на другому етапі розслідування

Всесвітня організація охорони здоров’я також провела розслідування причин пандемії і у своєму звіті дійшла висновку, що ризик нещасного випадку був «надзвичайно низьким». У звіті йдеться, що «не було повідомлень про респіраторні захворювання, сумісні з COVID-19, протягом тижнів/місяців до грудня 2019 року, а також не було серологічних свідчень інфекції у робочих у результаті серологічного скринінгу на SARS-CoV-2».

Фото: Xinhua

Share

Статьи по теме

Последние новости

Польская PESA представила водородный железнодорожный локомотив (ФОТО)

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY