ПолiтДумка

У Японії правляча партія здобула перемогу на виборах до верхньої палати парламенту

11 июля
09:23 2022

На виборах до верхньої палати японського парламенту Ліберально-демократична партія (ЛДП) прем’єр-міністра Кісіди Фуміо змогла завоювати більше половини місць (119) без підтримки свого партнера по коаліції партії Комей (27).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє NHK.

Вибори пройшли лише через 2 дні після того, як було вбито колишнього прем’єр-міністра Абе Сіндзо.

Після публікації результатів голосування, Кісіда Фуміо пообіцяв зайнятися вирішенням найважливіших питань, що стоять перед країною, включаючи пандемію коронавірусу, російське вторгнення в Україну і вартість життя, що стрімко зростає. Він також обіцяв оздоровити японську економіку.

Наголошується, що партії правлячої коаліції підтримують внесення поправок до конституції. Наразі вони спільними зусиллями контролюють понад дві третини місць у верхній палаті.

Читайте також: Японія планує збільшити витрати на оборону через війну рф проти України

Більшість у дві третини потрібна в обох палатах парламенту, щоб провести національний референдум щодо пропозиції про поправки. ЛДП вважає, що конституція 1947 року, яка ніколи не переглядалася, потребує поправок для того, щоб відповідати часу.

Kyodo News зазначає, що на виборах у верхню палату парламенту Японії рекордну кількість жінок отримали мандат (35), що на 7 більше, ніж 2019 року.

Як повідомляв Укрінформ, колишній прем’єр-міністр Японії Абе Сіндзо помер у лікарні після того, як у нього стріляли в західній префектурі Нара 8 липня.

Йому було 67 років. Абе виступав із промовою під час виборчої кампанії у верхню палату парламенту.

Фото: NHК

Share

Статьи по теме

Последние новости

Доля банківських карток Apple Card під питанням

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY