У Японії згадують жертв руйнівного землетрусу та катастрофи 2011 року
Японія у четвер, 11 березня, згадує загиблих під час потужних землетрусу і цунамі, що сталися на північному сходу країни 10 років тому та призвели до аварії на АЕС у префектурі Фукусіма.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Kyodo News.
Жителі найбільш постраждалих префектур Фукусіма, Івате і Міяґі, вшанують загиблих хвилиною мовчання о 14:46 за місцевим часом рівно через десять років після того, як стався найсильніший за час спостереження у країні землетрус, спричинивши цунамі та найстрашнішу ядерну катастрофу в світі після чорнобильської у 1986 році.
Також у Токіо пройде державна церемонія за участю прем’єр-міністра Японії Йошіхіде Суґа. Очікується, що з промовою виступить імператор Нарухіто.
Під час візиту до префектури Фукусіма в минулу суботу Йошіхіде Суґа пообіцяв активізувати відновлення зруйнованих районів. Торік уряд схвалив законопроєкт про продовження терміну служби Агентства з реконструкції, створеного для нагляду за відновлювальними роботами, до 2031 року, що на десять років довше, ніж планувалося спочатку.
За останнє десятиліття на проєкти реконструкції було витрачено понад 30 трлн єн ($277 млрд).
Заборонена зона в цей час складає близько 337 кв. км. Близько 41 тис. осіб досі не повернулися у свої рідні міста.
Десятирічний процес утилізації на пошкодженій АЕС «Фукусіма-1» триває.
Як повідомлялося, 11 березня 2011 року біля північно-східного узбережжя Японії стався землетрус силою у 9,0—9,1 бала, який спровокував цунамі заввишки понад 10 м. Гігантська хвиля обрушилася на АЕС «Фукусіма-1», що призвело до масштабної аварії. В результаті загинуло понад 15 тисяч осіб. Ще понад 2 тис. людей вважаються зниклими безвісти.