ПолiтДумка

В Індонезії вимагають довічного ув’язнення для організатора терактів на Балі

05 января
12:58 2022

В Індонезії розпочався суд над терористом Аріфом Сунарсо, більш відомим як Зулкарнайн, колишнім лідером бойового крила екстремістської організації «Джамаат Ісламіях», яка стояла за організацією вибухів на Балі у 2002 році.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Associated Press.

Зазначається, що на засіданні у Джакарті, яке відбулося у середу, сторона обвинувачення заявила, що вимагає довічного ув’язнення для 58-річного Зулкарнайна, який переховувався від поліції понад 18 років. Його обвинувачують, зокрема, в організації вибухів на курортному острові Балі у 2002 році, коли загинули 202 людини, здебільшого іноземні туристи, а також в серії атак на Філіппінах. Окрім цього, Зулкарнайн брав участь в організації у 2000 році терактів на Різдво в Індонезії, коли загинули понад 20 людей.

Зулкарнайна заарештували минулого року на острові Суматра. Він визнав, що очолював бойове крило «Джамаат Ісламіях», але заперечує свою участь у підготовці терактів на Балі. Зазначається, що раніше індонезійський суд засудив ще двох бойовиків, яких обвинувачували у цих терактах, до 20 років та до довічного ув’язнення.

Повідомляється, що Зулкарнайн, біолог за фахом, у 1980-х потрапив до Афганістану та пройшов там підготовку в таборі ісламських екстремістів. Згодом він сам став інструктором для інших бойовиків. У 2005 році був включений до санкційного списку Радбезу ООН за зв’язки з Аль-Каїдою і Талібаном. Його вважали одним з координаторів Аль-Каїди в Південно-Східній Азії та одним з кількох індонезійців, які мали прямі контакти з Бін Ладеном. Згодом Зулкарнайн очолив бойове крило «Джамаату», до якого входили близько 300 індонезійців, які пройшли навчання в Афганістані та на Філіппінах. Уряд США пропонував винагороду за нього у розмірі $5 мільйонів в рамках боротьби з тероризмом.

Наступне слухання у його справі відбудеться 12 січня. Очікується, що цього разу виступить сам Зулкарнайн та його захист.

Як повідомляв Укрінформ, індонезійський суд засудив до довічного ув’язнення ісламістського бойовика, який брав участь в організації теракту, внаслідок якого загинули 22 людини.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Українцям розповіли, як можна зарядити ноутбук від повербанку

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!