ПолiтДумка

В Японії виявили вірус, що передається від укусу кліщів

05 октября
17:03 2021

Вчені Університету Хоккайдо виявили раніше невідомий вірус Йезо, який передається через укуси кліщів і викликає лихоманку, зниження лейкоцитів і тромбоцитів у крові.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на пресреліз університету.

Вірус виявили у 2019 році, коли 41-річний чоловік був госпіталізований на острові Хоккайдо з лихоманкою і болем у ногах після, як передбачається, укусу кліща під час прогулянки у лісі. Його вилікували та виписали через два тижні, але тести показали, що пацієнт не був інфікований відомими вірусами, що передаються кліщами в регіоні.

Читайте також: У ДР Конго заявляють про подолання спалаху Еболи

Другий пацієнт з аналогічними симптомами був зареєстрований у 2020 році.

Генетичний аналіз вірусів, виділених із зразків крові двох пацієнтів, виявив новий тип ортонаіровіруса, клас найровірусів, який містить такі патогени, як вірус геморагічної лихоманки Крим-Конго. Потім вчені перевірили зразки крові ще кількох пацієнтів, у яких з 2014 року спостерігалися схожі симптоми після укусів кліщів.

Читайте також: Українців попереджають про ще один коронавірус на Близькому Сході

«З 2014 року в Японії новим вірусом заразилися щонайменше семеро людей, але летальних випадків досі не підтверджено», — сказав вірусолог Кейта Мацуно.

Як зазначається, назву Йезо вірус отримав на честь давньої назви Хоккайдо, великого острова на півночі країни, де був виявлений вірус.

Щоб визначити ймовірне джерело вірусу, дослідницька група перевірила зразки, зібрані від диких тварин у цьому районі між 2010 та 2020 роками. Скринінг виявив антитіла до нового вірусу у місцевих оленів і єнотів, а РНК Йезо знайшли у трьох основних видів кліщів на острові. Ймовірно, що ці членистоногі і є переносниками захворювання.

Share

Статьи по теме

Последние новости

У Нідерландах затримали ще кількох учасників COVID-заворушень

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY