ПолiтДумка

Відмивання грошей і шахрайство: прокуратура ЄС розслідує справ на €5 мільярдів

01 декабря
19:18 2021

Офіс прокурора Європейського Союзу з червня ініціював понад 500 справ про відмивання грошей, шахрайство та транскордонну корупцію на загальну суму близько 5 млрд. євро.

Про це заявила Головний прокурор Євросоюзу Лаура Ковеші під час онлайн-виступу на відкритті Міжнародного форуму з питань клептократії та незаконних фінансових потоків, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Прокуратура ЄС – це спеціалізована прокуратура, яка розслідує відмивання грошей та шахрайство. До наших повноважень також належать справи, пов’язані з транскордонною корупцією. З 4 червня ми почали працювати дуже активно – ініційовано понад 500 справ на загальну суму близько 5 млрд. євро. Це лише початок», — сказала Ковеші.

Вона додала, що делеговані прокурори Офісу прокурора ЄС мають повний обсяг повноважень у національних правових системах, доступ до баз даних на рівні державних органів та органів ЄС.

Окрім того, Офіс прокурора ЄС має повноваження ініціювати транскордонні розслідування, забезпечувати співпрацю з третіми країнами та звертатися із запитами до держав, які не є членами ЄС, з метою отримання певної інформації, зазначила Ковеші.

Як повідомляв Укрінформ, Офіс Прокурора ЄС і посада головного прокурора ЄС були вперше запроваджені у вересні 2019 року. Участь у цьому проєкті погодилися брати 22 члени ЄС.

Share

Статьи по теме

Последние новости

В феврале ожидается мощнейшая магнитная буря 4 уровня: как уберечь здоровье

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY