Відсьогодні в Литві — нові правила користування ковідним «паспортом можливостей»
У Литві з 28 грудня змінюються правила користування «паспортом можливостей» або альтернативними сертифікатами, зокрема вони більше не будуть дійсні для мешканців та гостей країни, вакцинованих більш як 7 місяців тому.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє національне телерадіомовлення LRT.
Жителям, які вакцинувалися за повною схемою більш як 7 місяців тому, рекомендують щепитися бустерною дозою, що забезпечує більш надійний захист від Омікрон-штаму коронавірусу. Інакше, попереджають у литовському МОЗ, люди не зможуть потрапити до кафе, театрів, спортклубів, торговельних центрів.
Згідно з новими правилами, що набирають чинності 28 грудня, «паспорт можливостей» може бути продовжений у Литві: після вакцинації бустерною дозою (термін дії паспорта у такому разі не обмежується); після отримання позитивного тесту на антитіла (діє 60 днів, один тест безкоштовно); після отримання негативного результату ПЛР-тесту (діє 72 години).
«Паспорт можливостей» також видається особам з історією захворювання на COVID-19, якщо діагноз підтверджений позитивним тестом ПЛР або тестом на антиген (дійсний протягом 210 днів з дати постановки діагнозу).
Людям, які не відповідають цим умовам, після 28 грудня «паспорти можливостей2 не видаватимуться, а термін дії паспортів, виданих безпосередньо перед набуттям чинності змін, закінчиться 28 грудня.
Люди, які прибувають з-за кордону, перебуватимуть у тих же умовах, що й жителі Литви, тобто сертифікат ЄС у Литві також буде дійсний лише 7 місяців.
Рішення уряду про вимогу паспорта для дітей молодшого віку також набирає чинності 28 грудня. Раніше його могли отримати діти віком 16 років, але з вівторка він набуде чинності і для 12-річних.
Повідомляється, що за минулу добу в Литві було виявлено 1 596 нових випадків зараження коронавірусом, від цієї хвороби померли 18 осіб (з них 17 не були щеплені). Всього з початку пандемії в Литві на коронавірус перехворіли майже 514 тис. осіб. Загалом у Литві від COVID-19 померли майже 7,3 тис. осіб, з них 627 — були повністю щеплені.