Восьмитижнева перерва між дозами Pfizer дає більший імунітет від COVID-19
Британські дослідники виявили, що більш тривалий проміжок між першою і другою дозами вакцини Pfizer-BioNTech змушує імунну систему організму виробляти більше антитіл, що борються з коронавірусом.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ВВС.
На думку експертів, восьмитижнева перерва може бути кращим варіант для боротьби зі штамом Дельта.
Під час дослідження вчені порівняли імунні відповіді 503 співробітників NHS, які отримали два щеплення з різною періодичністю наприкінці 2020 і початку 2021 року. Рівні антитіл в їх крові було виміряно через місяць після другої дози вакцини.
Виходячи з результатів вчені зробили такі висновки:
— як короткі, так і довгі інтервали дозування вакцини Pfizer загалом викликали сильну імунну відповідь;
— тритижневий інтервал дозволив виробити менше антитіл, ніж 10-тижневий інтервал;
— у той час як рівні антитіл впали після першої дози, рівні Т-клітин — іншого типу імунних клітин — залишалися високими;
— більш тривалий інтервал вакцинації призвів до меншої кількості Т-клітин загалом, але до більшої частки допоміжних Т-клітин, які, на думку дослідників, підтримують імунну пам’ять.
Доктор Ребекка Пейн, один з авторів дослідження з Університету Ньюкасла, заявила: «Наше дослідження надає обнадійливі докази того, що обидва режими дозування викликають стійку імунну відповідь проти Sars-CoV-2 після двох доз. Тепер нам необхідно провести додаткові дослідження, щоб зрозуміти всю клінічну значимість наших результатів».
Дослідження, що фінансується державою, опубліковано в переддрукованому документі, який ще не пройшов експертну оцінку.