• Главная страница
  • Связь с редакцией
  • Реклама

ПолiтДумка

Всупереч статуту ООН представники Москви сидять в Радбезі за табличкою «Росія» — Кислиця

17 сентября
20:51 2021

Представники Москви сидять у Раді безпеки ООН за табличкою «Росія» всупереч статуту ООН, відповідно до якого постійним членом Радбезу є Радянський Союз.

Як передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, про це заявив у п’ятницю постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, виступаючи перед голосуванням про збереження на порядку денному чергової сесії Генасамблеї ООН питання «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України».

«Російська Федерація, установивши свою табличку в залі Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй всупереч статуту ООН, де в статті 23 вказано (і ви можете це легко перевірити), що це Радянський Союз, а не РФ, продовжує залишатися постійним членом Радбезу», — сказав він. При цьому Кислиця наголосив, що РФ також продовжує залишатися генетичною копією свого «злого праотця» — Радянського Союзу.

Дипломат нагадав, що саме в цей день, 17 вересня, у 1939 році радянські війська, відповідно до угоди між гітлерівською Німеччиною і керованим Сталіним СРСР, окупували частину Польщі, і висловив обурення, що Міністерство закордонних справ Росії у Твіттері назвало цю подію «визвольним походом на територію Польщі».

Кислиця зазначив, що 9 вересня на попередній сесії Генасамблеї проти збереження на порядку денному питання окупації українських територій разом з Росією виступило 11 країн зі 193 членів, що підносилося російською стороною ледве не як перемога.

«Можливо, найкращий спосіб проілюструвати цю математику РФ – перефразувати знаменитий рядок Марка Твена: «Існує три види брехні: брехня, нахабна брехня і російська статистика», – сказав постпред. Він також додав, що РФ домагається підтримки своєї позиції «лише шантажем, залякуванням і переслідуваннями – всупереч волі Генасамблеї, що неодноразово підтверджувалося».

Читайте також: Євросоюз — в ООН: Окупація Криму загрожує міжнародній безпеці

Як повідомляв Укрінформ, Генеральна асамблея ООН на засіданні 76-ї сесії проголосувала за включення до порядку денного питання «Ситуація на тимчасово окупованих територіях» України. «За» проголосували 65 делегацій, проти – 11, утрималося – 37. Це питання було винесене на голосування на вимогу Росії, інакше б воно було схвалене без голосування – після відповідної рекомендації попередньої сесії та Генкомітету.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Верховна Рада посилить покарання для водіїв в України

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY