ЄС оновив список «зелених» країн для подорожей
Рада ЄС додала 10 країн до списку тих, з якими країнам Євросоюзу рекомендовано поступово знімати обмеження, пов’язані із пандемією COVІD-19.
Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Європейської ради.
«Після огляду відповідно до рекомендацій щодо поступового скасування тимчасових обмежень для несуттєвих подорожей до ЄС, Рада ЄС оновила список країн, з якими обмеження на подорожі мають бути скасовані. Як відзначається у рекомендаціях Ради ЄС, цей перелік переглядатиметься кожні два тижні та оновлюватиметься за необхідності», — йдеться у повідомленні.
Як зазначається, до переліку країн, з якими країнам ЄС рекомендовано скасувати обмеження на «несуттєві» подорожі (що не пов’язані із гострою або професійною необхідністю – ред.), включені Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Бруней, Вірменія, Канада, Йорданія, Чорногорія, Катар, Молдова та Саудівська Аравія.
До списку, окрім цих держав, входять також Албанія, Австралія, Ізраїль, Японія, Ліван, Нова Зеландія, Північна Македонія, Руанда, Сербія, Сінгапур, Південна Корея, Таїланд, США та Китай (на принципах взаємності).
Ці рекомендації стосуються також адміністративних регіонів Китаю Гонконг та Макао, а також Тайваню й Косова.
Громадяни Андорри, Монако, Сан-Марино та Ватикану мають вважатися громадянами ЄС в контексті виконання цих рекомендацій.
Критерії, за якими визначається готовність третіх країн для поступового скасування обмежень на подорожі до ЄС, були уточнені 20 травня 2020 року, та враховують поточний епідеміологічний стан та загальні зусилля у боротьбі з COVID-19, а також надійність та відповідність статистичної інформації, що надається країнами. Важливим фактором для такого скасування обмежень залишається принцип взаємності.
Країни, що асоційовані до Шенгенської зони – Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія, — також беруть участь у реалізації цих рекомендацій.
Як повідомлялося у червні 2020 року Рада ЄС ухвалила рекомендації щодо поступового скасування тимчасових обмежень на несуттєві подорожі до ЄС та визначила перелік країн, на які поширюються такі рекомендації. Цей перелік переглядається Радою ЄС кожні два тижні та уточняється.