ПолiтДумка

ЄС стикається із розвинутою мережею транзиту мігрантів до Мінська з Близького Сходу – Боррель

11 ноября
04:01 2021

Після виникнення міграційної кризи на кордонах Польщі, Литви і Латвії з Білоруссю, влітку цього року Євросоюз вжив заходи для роз’яснення для влади Іраку ризиків, які виникають для його громадян внаслідок дій режиму Лукашенка, але наразі ситуація погіршилася — до транзиту мігрантів з Близького Сходу нині залучені набагато більше держав та приватних авіакомпаній.

Як повідомляє Укрінформ, про це сьогодні під час виступу на пленарному засіданні Європейського Парламенту у Брюсселі заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель.

«Я здійснив візит до Іраку, і це дозволило знизити напругу… Але зараз наша діяльність має бути набагато ширша, тому що ми більше не маємо справу з одним або кількома акторами. Це розвинута мережа маршрутів через транзитні країни, яка включає велику кількість авіаліній та велику кількість людей», — сказав Боррель.

За його словами, є зрозумілим, що білоруська влада використовує людей як інструмент для досягнення політичних цілей. Наприкінці літа, ситуація виглядала контрольованою. Але у жовтні події набули значного масштабу. Хоча іракські авіакомпанії припинили сполучення, інші, менші приватні компанії почали рейси з Багдада та з багатьох інших аеропортів на Близькому Сході. Вони використовувалися як транспортні вузли для переправлення людей з Сирії, з Іраку, з Афганістану до Білорусі, і звідти – на європейські кордони.

Боррель зауважив, що наразі Європейська служба зовнішніх зв’язків увійшла в контакт з урядами 13 держав, щоб вирішити цю ситуацію. Делегації ЄС ще у 20 країнах світу отримали доручення провести моніторинг міграційних процесів та використання авіакомпаній. Найближчим часом Віце-президент Єврокомісії Маргаритіс Шинас за дорученням Президента Єврокомісії здійснить візити до Абу-Дабі, до Бейруту, до Багдаду, до Ербілю (столиця Іракського Курдістану – ред.) та до Анкари.

За словами Високого представника, Євросоюз буде шукати шляхи організації гуманітарних коридорів, у взаємодії з ООН та країнами походження, для безпечного повернення мігрантів додому з території Білорусі. Ситуація ускладнюється тим, що білоруська влада не допускає до мігрантів гуманітарні міжнародні організації, які могли б надати негайну допомогу цим людям, що потрапили у пастку, створену білоруським режимом, додав Боррель.

Також він зауважив, що з наближенням зимових холодів ці люди опиняються у відчайдушному становищі: без притулку, без обігріву та без їжі, що загрожує переростанням ситуації у важку гуманітарну кризу, якої Євросоюз прагне уникнути.

Як повідомлялося, 8 листопада велика група мігрантів зробила спробу силового перетину кордону Білорусі з Польщею. Зараз на кордоні у кількох місцях перебувають до 3-4 тисяч мігрантів,

Сьогодні прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час спільної прес-конференції із президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем у Варшаві оголосив прохання щодо скликання позачергового засідання Європейської Ради, найближчим часом та в режимі відеоконференції, для обговорення ситуації, що склалася на кордоні країни з Білоруссю.

Читайте також: ЄС застосує п’ятий пакет санкцій проти Білорусі через ситуацію на кордонах – Боррель


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Анчелотти: В этом году Лига чемпионов будет совсем другой

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!