ПолiтДумка

Єврокомісія виділила понад пів мільярда євро на розвиток транскордонних зв’язків

03 декабря
03:37 2022

Єврокомісія ухвалила нову програму міжрегіонального розвитку, що частково забезпечується коштами, які раніше мали піти на програми співпраці ЄС із росією та білоруссю.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена  на сайті Європейської комісії.

«Єврокомісія ухвалила чотири нові міжрегіональні програми із залученням 10 країн-членів, а також України і Молдови, що передбачає €533 мільйони бюджетного фінансування ЄС на період 2021-2027 років. Вони мають посилити транскордонне та транснаціональне співробітництво, прискорити «зелену» трансформацію, підтримати проєкти у сферах охорони здоров’я та освіти», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ці програми були посилені у фінансовому вимірі після того, як у березні Єврокомісія затвердила рішення зупинити співпрацю з росією і білоруссю у відповідь на вторгнення рф в Україну. Таким чином, €26,2 мільйона, які до того призначалися для цих двох країн, були переспрямовані на посилення регіональної співпраці з Україною і Молдовою.

Читайте також: Україна готова до спрощення митних процедур на західному кордоні — Найєм

Із загального обсягу €215 мільйонів буде спрямована на розвиток транснаціональної співпраці у Дунайському регіоні.

Ще €187 мільйонів сприятимуть транскордонним контактам між Україною і Польщею у таких сферах як охорона кордонів, довкілля та здоров’я.

На розвиток транскордонних контактів між Україною і Румунією, зокрема у сфері освіти, охорони здоровʼя та збереження довкілля, будуть витрачені €54 мільйони. На подібні програми співробітництва між Румунією і Молдовою буде спрямована сума у €77 мільйонів.

Читайте також: Комітет Європарламенту схвалив угоди про автоперевезення з Україною та Молдовою

Як уточнюється, загальний бюджет міжрегіонального розвитку на 2021-2027 роки дорівнює €10,1 мільярда. Він охоплює 86 програм на таких головних напрямках: охорона кордонів, транснаціональна та міжрегіональна співпраця, інтеграція віддалених регіонів.

Як відомо, Євросоюз приділяє велику увагу розвитку співробітництва у прикордонних районах, що включає створення умов для активної торгівлі, культурних обмінів та контактів між людьми. Такі програми ЄС розглядає як інструмент для зміцнення стабільності на своїх зовнішніх кордонах та підвищення заможності й рівня життя у країнах-партнерах.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

хто ініціював закони, які мали позитивний вплив на розвиток країни

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!