Європарламент оголосив Угорщину автократією: що це означає
Угорщина більше не може вважатися демократією, а європейські цінності там знаходяться під системною загрозою.
Про це йдеться в учорашньому звіті Європейського парламенту, передає Укрінформ.
Євродепутати підтримали резолюцію про те, що країна під керівництвом Віктора Орбана стала «гібридним режимом виборчої автократії», що відрізняється розпадом демократії, основних прав і верховенства права.
Цю резолюцію підтримали 81% присутніх під час голосування членів Європарламенту: 433 голоси за, 123 — проти та 28 — утрималися.
Зокрема, члени парламенту перерахували низку проблем в Угорщині: від функціонування виборчої системи країни до її судової незалежності. Крім того, занепокоєння викликають релігійні свободи і права вразливих верств населення. Мова також йде про високий рівень так званого «кумівства» і фаворитизму «на високих щаблях державного управління».
Європейська комісія також має претензії до країни у зв’язку з можливим нецільовим використанням державних коштів для збагачення діячів, близьких до керівної партії «Фідес».
Хоча голосування не має практичного ефекту, воно посилює тиск на владу ЄС у Брюсселі, щоб не виплачувати Угорщині мільярди готівкових коштів, які затримуються через занепокоєння щодо високого рівня корупції в країні.
Очікується, що в неділю Єврокомісія порекомендує значно скоротити виділення коштів для Угорщини, а також дасть кілька місяців на усунення недоліків, зокрема, на прийняття законів про боротьбу з корупцією. За деякими даними, йдеться про скорочення фінансування на 70%.
Як повідомлялося, Угорщина погрожувала перешкодити посиленню санкцій проти росії, якщо із санкційного списку не будуть видечені імена трьох російських олігархів – Алішера Усманова, Петра Авена і Віктора Рашникова.
Згодом завдяки Чехії Будапешт нібито відломився від цієї вимоги.
Фото: Xinhua News Agency/PA Images