Європейське космічне агентство опублікувало знімки наслідків витоку газу на Nord Stream
Європейське космічне агентство (ESA) оприлюднило супутникові знімки наслідків витоку газу на газопроводах «Північний потік-1» та «Північний потік-2» біля берегів Данії та Норвегії у Балтійському морі.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє сайт ESA.
«Жоден з трубопроводів не транспортував газ під час вибухів, але вони все ще містили стиснений метан – основний компонент природного газу – який викидався, створюючи широкий потік бульбашок на поверхні моря», — йдеться у повідомленні агентства.
Як зазначається, у зв’язку із викидом газу, який ставить під серйозне питання вплив інциденту на навколишнє середовище, вчені прагнуть отримати оптичні та радарні знімки Балтійського моря, щоб оцінити масштаби катастрофи.
Метан частково розчиняється у воді, потім виділяється в атмосферу у вигляді діоксиду вуглецю. Хоча він не токсичний, однак є другим найбільш поширеним парниковим газом, який викликає зміни клімату Землі.
Оскільки стиснений газ просочувався через пошкодження у трубі і швидко рухався до поверхні моря, розмір бульбашок збільшувався через зменшення тиску. Газові бульбашки на поверхі можна було побачити з космосу.
Як наголошується, завдяки супутниковим знімкам вчені можуть отримати дані про радіус бурління метану. Але визначити, скільки газу було викинуто, не можна. «Моніторинг метану над водою є надзвичайно складним, оскільки вода поглинає більшу частину сонячного світла в короткохвильовому інфрачервоному діапазоні, який використовується для дистанційного зондування метану. Це обмежує кількість світла, що досягає датчика, а це ускладнює вимірювання концентрації метану над морем у високих широтах», — йдеться у публікації.
В ЄС заявили, що витоки на обох газогонах є результатом навмисних дій.
Міністри оборони Данії, Швеції, Норвегії, Фінляндії та Ісландії інциденти з пошкодженням газогонів «Північний потік -1» та «Північний потік — 2» вважають актами диверсії.