ПолiтДумка

Євросоюз виключив Молдову та БіГ із «зеленого» списку країн

23 сентября
19:40 2021

Рада ЄС оголосила сьогодні про оновлення переліку країн, з якими національним урядам країн ЄС рекомендовано поступово скасовувати обмеження на несуттєві подорожі в умовах пандемії, та виключив з цього списку дві країни: Молдову та Боснію і Герцеговину.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена у четвер на сайті Європейської Ради.

«Відповідно до рекомендацій щодо поступового скасування тимчасових обмежень на несуттєві подорожі до Євросоюзу, Рада ЄС оновила перелік країн, спеціальних адміністративних регіонів та територіальних утворень, для яких обмеження на подорожі мають бути скасовані. Зокрема, до цього списку додано Чилі, Кувейт та Руанду, та виключено зі списку Молдову та Боснію і Герцеговину», — йдеться у повідомленні.

Отже, на основі критеріїв та умов, що визначені в рекомендаціях ЄС, з 23 вересня країни-члени мають поступово скасовувати обмеження на зовнішніх кордонах для громадян таких держав: Австралія, Канада, Чилі, Йорданія, Кувейт, Нова Зеландія, Катар, Руанда, Саудівська Аравія, Сінгапур, Південна Корея, Україна, Уругвай, Китай (за умови взаємності).

Читайте також: У Словаччині — найбільша з квітня кількість нових випадків COVID-19

Обмеження на подорожі мають також поступово скасовуватися для спеціальних адміністративних регіонів Китаю: Гонконгу та Макао. До таких територій на особливих умовах віднесено також Тайвань.

Як повідомлялося, критерії для визначення країн, з якими члени ЄС можуть поступово скасовувати обмеження, були оновлені 20 травня 2020 року. Вони враховують епідемічну ситуацію, а також загальні заходи, які вживаються для боротьби з COVID-19.

Читайте також: Україна імпортує картоплю з Молдови, а експортує на Балкани і в Білорусь — Еast-fruit

Країни, асоційовані із Шенгенською зоною (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія), також є учасниками цих рекомендацій.

30 червня 2020 року Рада ЄС ухвалила рекомендації щодо поступового скасування тимчасових обмежень на несуттєві подорожі до Євросоюзу. Відповідний перелік країн регулярно переглядається та оновлюється за рішенням Ради ЄС.

Share

Статьи по теме

Последние новости

На Волыни женщина вызвала полицию на соседа, который удалил ее из чата

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY