ПолiтДумка

Закриття німецького каналу Russia Today створює прецедент для Франції — експерт

26 октября
14:56 2021

Закриття YouTube-каналу “Russia Today Deutschland” створює важливий прецедент для інших країн, зокрема для Франції, де російський канал висвітлював протести “жовтих жилетів”.

Про це в інтерв’ю Центру стратегічних комунікацій сказав французький політолог та експерт з міжнародних відносин Ніколя Тензер, який сам потрапив під удар RT France. 

“Я не стверджую, що можу передбачити хід подій у Франції, але серед високопосадовців у нашій країні, безсумнівно, зростає занепокоєння. Це цілком очевидно. Я думаю, закриття всього каналу Russia Today Deutschland створює важливий прецедент — показує, що небезпечним є не сам канал, але й інші способи поширення новин на YouTube”, — вважає Тензер.

Експерт розповів, що у Франції було кілька розслідувань, особливо ГО Avas, про те, що Russia Today France був найбільш популярним каналом серед тих, що транслювали протести «жовтих жилетів» — більше за інші основні канали у Франції разом узяті. “Схоже, він має неабиякий вплив. YouTube-канал Russia Today транслював 1900 відеороликів тільки про рух «жовтих жилетів». З цими немалими цифрами канал також впливає на всі групи Facebook, а також на всі Telegram-канали. І це навіть масштабніше, ніж телебачення”, — сказав Тензер.

Читайте також: Російські пропагандисти подають у Європі позови, аби налякати критиків РФ — французький політолог

За його словами, в більшості випадків не йдеться про очевидну дезінформацію. Існують й інші способи маніпулювання інформацією. “Маргарита Симоньян, головна редакторка Russia Today у Москві нещодавно заявила, що YouTube — це головна зброя. Я відреагував у Twitter, що це можна сприймати як визнання провини. Бачте, вона розуміє, що саме так вони й можуть впливати”, — розповів французький експерт.

Читайте також: Український досвід блокування кремлівських рупорів — єдиний спосіб боротьби з інформаційними атаками, — Ткаченко

Як повідомлялось, державний телеканал РФ Russia Today подає судові позови по всій Європі на своїх критиків, які викривають їх у пропаганді, тим самим прагнучи залякати їх. Французький політолог та експерт з міжнародних відносин Ніколя Тензер один з тих, хто потрапив під удар RT France. Наразі за позовами Росії у Франції тривають розгляди приблизно проти 15 осіб.

Відеохостинг YouTube у вересні заблокував канал німецької редакції Russia Today, без можливості відновлення.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Адель не дают вести свои социальные сети. Звезда не знает свой пароль от Instаgram

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY