Росія прорахувалася з ціною на нафту: виконати бюджет буде неможливо
Росії не вдасться виконати бюджет на 2023 рік, оскільки ціна на нафту, яку заклали до бюджету, на 30% вища за реальну. Бюджетні надходження падають, тоді як витрати на війну стрімко зростають.
Як передає видання CNN, середньомісячні доходи Росії від експорту нафти зросли на 24% минулого року до $18,1 млрд, за даними МЕА. З того моменту ціна бареля нафти марки Urals, основної російської суміші, знизилася в середньому до $49,50. Бюджет Росії на 2023 рік заснований на ціні Urals понад $70 за барель.
Знайти нових покупців для перероблених нафтопродуктів, на які також поширюються нові ембарго та цінові обмеження, також буде непросто. Китай та Індія мають власну мережу нафтопереробних заводів і вважають за краще купувати нафту, зазначив Бен МакУїльямс, консультант з енергетики у Bruegel.
Тим часом експорт газу в Європу впав з того часу, як Росія закрила свій трубопровід «Північний потік-1». Уряд Росії покладався на нафтогазовий сектор на 45% свого бюджету 2021 року. Оскільки він планує максимізувати витрати на оборону, нижчі прибутки неминуче означають компроміси.
«Які б енергетичні ресурси не були отримані, вони будуть витрачені на військові потреби», — сказала Гульназ Шарафутдінова, яка виконує обов’язки директора Інституту Росії при Королівському коледжі Лондона.
Вплив західних санкцій згодом переросте у кризу. За оцінками Bloomberg Economics, війна Путіна проти України скоротить валовий внутрішній продукт Росії на 190 мільярдів доларів до 2026 року, порівняно з довоєнними планами.
Приоритизація військових витрат також буде пов’язана із соціальними витратами, з «повільною та повзучою» ерозією рівня життя, вважають експерти.
Источник: news.obozrevatel.com