ПолiтДумка

Сергій Брін каже, що Google «безумовно зіпсував» запуск зображення Gemini

05 марта
18:14 2024

Співзасновник Сергій Брін у рідкісній публічній появі сказав групі ентузіастів штучного інтелекту, що він пішов на пенсію, «тому що траєкторія ШІ така захоплююча».

50-річний Брін поспілкувався з підприємцями в суботу в «AGI House» в Хіллсборо, штат Каліфорнія, на південь від Сан-Франциско, де розробники та засновники тестували модель Google Gemini. AGI розшифровується як штучний загальний інтелект і відноситься до форми штучного інтелекту, яка може виконувати завдання на тому ж рівні або на крок вище, як люди.

Відповідаючи на запитання натовпу, Брін обговорив вплив штучного інтелекту на пошук і те, як Google може зберегти свої лідерські позиції на своєму основному ринку, оскільки штучний інтелект продовжує розвиватися. Він також прокоментував помилковий запуск минулого місяця генератора зображень Google, який компанія припинила після того, як користувачі виявили історичні неточності та сумнівні відповіді.

«Ми точно зіпсували генерацію зображень», — сказав Брін у суботу. «Я думаю, що це було здебільшого через неретельне тестування. Безумовно, з поважних причин це засмутило багатьох людей».

Минулого тижня Google заявив, що незабаром планує перезапустити функцію генерації зображень.

Брін був співзасновником Google разом із Ларрі Пейджем у 1998 році, але залишив посаду президента Alphabet у 2019 році. Він залишається членом правління та головним акціонером із часткою в компанії вартістю близько 100 мільярдів доларів. Він повернувся до роботи в компанії, щоб допомогти зміцнити позиції Google на гіперконкурентному ринку ШІ.

У деяких випадках у суботу Брін сказав, що він дає «особисті» відповіді, а не представляє компанію.

«Бачити, що ці моделі можуть робити рік за роком, вражає», — сказав він на заході, запис якого переглянув CNBC.

Стосовно нещодавніх проблем із Gemini, які призвели до помилкових результатів зображення, Брін сказав, що компанія не зовсім впевнена, чому відповіді мають нахил ліворуч у політичному сенсі.

«Ми не до кінця зрозуміли, чому в багатьох випадках він нахиляється вліво», але «це не наш намір», — сказав він. Компанія нещодавно підвищила точність на 80% у певних внутрішніх тестах, додав Брін.

Коментарі Бріна є першим випадком, коли керівник компанії говорить про Gemini у прямому ефірі. Раніше компанія надіслала готові заяви від Прабхакара Рагхавана  керівника пошукової служби Google, і генерального директора Сундар Пічаї у відповідь на суперечливий розгортання.

Ось що сказав Рагаван у дописі в блозі 23 лютого:

«То що пішло не так? Коротше кажучи, дві речі. По-перше, наше налаштування для забезпечення того, щоб Близнюки показували діапазон людей, не врахувало випадків, які явно  не повинні  показувати діапазон. А по-друге, з часом модель стала набагато обережнішою, ніж ми планували, і повністю відмовилася відповідати на певні підказки — неправильно інтерпретуючи деякі дуже невиразні підказки як чутливі. Ці дві речі спонукали модель до надмірної компенсації в одних випадках і надмірної консервативності в інших, що призводило до образів, які були незручними та неправильними».

Google відмовився коментувати цю історію. Брін не відразу відповів на запит про коментар. 

″Деякі досить дивні речі”

Брін сказав, що Google далеко не один у своїй боротьбі за отримання точних результатів за допомогою ШІ. Він назвав ChatGPT від OpenAI та Grok від Ілона Маска як інструменти штучного інтелекту, які «скажуть деякі досить дивні речі, які є, наприклад, напевно здаються дуже лівими».

За його словами, галюцинації або помилкові відповіді на підказку користувача все ще є «великою проблемою». «Немає сумнівів».

«З часом ми змусили їх галюцинувати все рідше, але я точно буду радий побачити прорив, який буде майже нульовим», — сказав Брін. «Але ви не можете просто хотіти… розраховувати на прориви, тому я думаю, що ми просто будемо продовжувати робити поступові речі, які ми робимо, щоб з часом знизити, знизити, знизити».

На запитання учасника, чи хоче він створити AGI, Брін відповів ствердно, посилаючись на здатність ШІ допомагати з «міркуванням».

Бріна також запитали, як буде порушено онлайн-рекламу, враховуючи, що дохід від реклами є основою бізнесу Google. Компанія повідомила про уповільнення зростання реклами за останні кілька років.

Sergey Brin, Google Inc. co-founder, left, Larry Page, Google Inc. co-founder, center, and Eric Schmidt, Google Inc. chairman and chief executive officer, attend a news conference inside the Sun Valley Inn at the 28th annual Allen & Co. Media and Technology Conference in Sun Valley, Idaho, U.S., on Thursday, July 8, 2010.

Сергій Брін, співзасновник Google Inc., ліворуч, Ларрі Пейдж, співзасновник Google Inc., у центрі, і Ерік Шмідт, голова правління та головний виконавчий директор Google Inc., на прес-конференції в готелі Sun Valley Inn під час 28-ї щорічної Медіа та технологічна конференція Allen & Co. у Сан-Веллі, штат Айдахо, США, у четвер, 8 липня 2010 р.

Блумберг | Блумберг | Getty Images

«З усіх людей мене не дуже хвилюють зміни бізнес-моделі», — сказав Брін. «Я вважаю чудовим те, що ми вже 25 років, чи щось інше, можемо надавати всім безкоштовний пошук інформації світового рівня, і це підтримується рекламою, що, на мій погляд, чудово для світу».

Він визнав, що бізнес, ймовірно, зміниться.

«Я очікую, що бізнес-моделі з часом розвиватимуться», — сказав він. «І, можливо, це все ще буде реклама, тому що реклама може працювати краще, ШІ зможе краще її адаптувати».

Брін впевнений у позиції Google.

«Особисто я вважаю, що доки створюється величезна цінність, ми з’ясуємо бізнес-моделі», — сказав він.

Крім штучного інтелекту, Бріна запитали про труднощі Google з апаратним забезпеченням, враховуючи останні досягнення у віртуальній реальності. Відомо, що компанія Google рано вийшла на ринок доповненої реальності з Google Glass, яка вже не існує.

«Мені здається, що я прийняв кілька неправильних рішень», — сказав він, маючи на увазі Google Glass. Якби він робив це по-іншому, сказав Брін, він би розглядав Google Glass як прототип, а не як продукт. «Але я все ще прихильник легкої» форми, сказав він.

Стосовно Apple Vision Pro і MetaГарнітури Quest, Брін сказав: «Вони дуже дивовижні».

Коли його запитали про те, як він бачить вплив Gemini на просторові обчислення чи такі продукти, як Google Maps або Street View, Брін відповів із не меншою цікавістю.

«Чесно кажучи, я не думав про це, але тепер, коли ви це сказали, так, немає причин, щоб ми не могли додати більше 3D-даних», — сказав Брін, викликавши сміх з натовпу. «Можливо, хтось робить це в Gemini — я не знаю».


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

ЗСУ протестують таємничу ракету ППО

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!