Рютте вважає несправедливою критику на адресу Шольца з боку Зеленського
«Я часто казав Зеленському, що він має припинити критикувати Олафа Шольца, тому що я вважаю, що це несправедливо», — сказав генсек.
Він нагадав, що Німеччина є другою після США країною за обсягами військової підтримки України, і в цьому Рютте вбачає заслугу канцлера і вважає це «досягненням, за яке Київ теж може бути вдячний».
Водночас він дав зрозуміти, що, на відміну від Шольца, передав би Україні крилаті ракети Taurus і не вводив би жодних обмежень щодо їх використання.
«У цілому ми знаємо, що такі можливості дуже важливі для України», — зазначив експрем’єр-міністр Нідерландів, додавши водночас, що не йому вирішувати, що мають постачати союзники.
На переконання Рютте, для Німеччини важливо усвідомити, що в її політиці щодо України поставлені на карту її власні цінності та колективна безпека.
«Якби Україна програла, нам довелося б витрачати набагато, набагато більше на оборону, щоб протистояти російській загрозі», — заявив він.
Той же аргумент, за словами Рютте, він наводить у розмовах з обраним президентом США Дональдом Трампом.
«Мій аргумент для нього, і в цілому, полягає в тому, що конфлікт в Україні стає проблемою для США», — зазначив Рютте, вказавши при цьому на зв’язки Росії з Північною Кореєю, Іраном і Китаєм.
Генеральний секретар НАТО переконаний, що необхідно суттєво озброїти Україну перед можливими переговорами.
«Маємо зробити так, щоб Україна, яка зараз перебуває у складній ситуації, зайняла сильну позицію. Саме тому нам терміново потрібно забезпечити додаткову військову підтримку Україні», — наголосив він.
Рютте зауважив, що наразі не вбачає загрози нападу Росії на територію Альянсу, але він стурбований щодо майбутнього. «Якщо ми не збільшимо витрати на оборону, через чотири-п’ять років у нас виникне серйозна проблема. На даний момент ми не повинні боятися. Але в довгостроковій перспективі я хвилююся», – сказав він.
Очільник Альянсу заявив про необхідність розширення виробництва на оборонних підприємствах, оскільки, за його словами, члени НАТО не виробляють достатньо військової техніки, щоб захистити себе в довгостроковій перспективі.
«У нас ще є час, щоб підготуватися і посилити наше стримування, щоб запобігти війні на території НАТО. Але ми повинні діяти зараз», — заявив він.
За словами Рютте, він погоджується у цілому з вимогою Трампа до європейських союзників збільшити оборонні витрати, які наразі становлять 2 відсотки від ВВП.
Як повідомляв Укрінформ, 15 листопада Шольц зателефонував Путіну, вперше за майже 2 роки. Ця розмова викликала критику з боку Президента України Володимира Зеленського.
Канцлер Німеччини також виступає проти передання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus.