Астрофізики шукатимуть позаземне життя за допомогою нового телескопа, втричі більшого за «Хаббла»
Астрофізики планують запуск космічного телескопа для пошуку нових заселених світів. Ця ідея була презентована у звіті «Astro2020», який є частиною плану Decadal Survey, де позначені наукові цілі та місії американських вчених на найближчі 10 років.
Плани вчених грандіозні: вони пропонують запустити цілий парк нових телескопів. І найамбіційніший із них міг би стати наступником колись новаторського телескопа «Хаббл», пише у своєму телеграм-каналі бізнесмен та меценат Павло Фукс.
За 30 років з моменту запуску даний проєкт NASA та Європейського космічного агентства допоміг створити сучасну космологічну модель Всесвіту та зміг зняти крупним планом одну з найдавніших серед відомих галактик. Цим, звичайно, список визначних досягнень «Хаббла» не обмежується, і його робота триває досі.
А новий телескоп буде втричі більшим, ніж «Хаббл», зазначає Фукс. За допомогою такого масивного апарату хочуть отримати зображення потенційно придатних для проживання планет. Кадри допомогли б у дослідженні їхньої атмосфери щодо наявності ознак позаземного життя.
У звіті передбачається, що «Хаббл 2» може бути збудований вже наприкінці цього десятиліття і запущений ближче до середини століття. Однак для проєкту знадобляться серйозні вкладення коштів — 11 мільярдів доларів, що можна порівняти з ВВП Молдови.
Загальні витрати на «Хаббл» станом на 1999 рік становили майже вдвічі менше, ніж пропонується вкласти в новий проєкт, — 6,6 мільярда доларів. Боротьба за фінансування «Хаббла» тривала 20 років. 1974 року Конгрес повністю скасував фінансування проєкт. Ще через 4 роки виділив перші 36 мільйонів доларів на проєктування. А запуск відбувся лише 1990 року.
Ймовірно, новий проєкт зіштовхнеться із не меншими труднощами, припускає Павло Фукс. Але на кону — відповідь на споконвічне питання про те, чи ми одні у Всесвіті.
Источник: aspi.com.ua