ПолiтДумка

Ляшко вимагає підвищити мінімалку до 8 тис. гривень вже з вересня: “На прокурорах та депутатах не економлять…”

Июль 04
12:49 2020

Прожитковий мінімум в Україні хочуть прив’язати до середньої річної зарплати. Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики планує підвищити прожитковий мінімум в країні до рівня вище 3682 гривень, щоб таким чином соціально захистити громадян. Як відомо, з 1 липня 2020 року прожитковий мінімум на одну людину становить 2118 гривень.

Екс-нардеп Олег Ляшко вважає, що наразі прожитковий мінімум занижений і його прив’язка до зарплати проблему бідності українців не вирішить. За словами Ляшко, прожитковий мінімум має складати більше 3000 гривень, а надбавки на 100-200 гривень він вважає принизливими для громадян.

“На сьогодні прожитковий мінімум становить близько 3000 гривень. Спробуйте прожити на ці гроші місяць? Це неможливо, тому що навіть за розрахунками Міністерства соцполітики прожитковий мінімум має бути в районі 6000 гривень. Це вище, ніж мінімальна зарплата. Тобто, 3 мільйони людей, які в Україні отримують мінімалку 4700 гривень – отримують менше, ніж прожитковий мінімум”, – заявив Ляшко в ефірі українського телеканалу.

Олег Ляшко обурений тим, що влада економить бюджетні кошти за рахунок бідних українців, а не за рахунок доходів прокурорів, суддів та депутатів.

“Голова "Нафтогазу" Коболєв 43 мільйони доларів собі премії виписав – на ньому теж не економлять. А ці гроші він отримав, обібравши кожного українця через високі платіжки", – додав Ляшко.

Політик наполягає з 1 вересня 2020 року підвищити мінімальну зарплату до 8 тисяч гривень, а з 1 січня 2021 року – до 12 тисяч гривень. Ляшко також вважає, що мінімальну зарплату треба звільнити від сплати податків. Наразі в Україні встановлено однаковий податок із усіх зарплат до 50 тыс. гривень. Таким чином, медсестра у лікарні та голова “Нафтогазу” сплачують однакові податки.

Раніше повідомлялося, що 1 грудня 2020 року мінімальні пенсії в Україні зростуть на 57 грн – до 1769 грн, тоді як з 1 липня 2020 року трьом мільйонам пенсіонерів виплати підвищили до 1712 гривень.

The post Ляшко вимагає підвищити мінімалку до 8 тис. гривень вже з вересня: “На прокурорах та депутатах не економлять…” appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Тухель: Это немного болезненно и очень утомляет

Читать всю статью

Мы в соцсетях