ПолiтДумка

Понад 60% українців вважають доцільною критику окремих дій влади

10 июня
14:54 2024

Більшість українців (63%) вважають, що критика окремих дій влади має бути. При цьому 50% переконані, що вона має відбуватися в конструктивних рамках, щоб не розхитувати ситуацію в країні, а третина українців (31%) виступають за жорстку і безкомпромісну критику.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) у травні 2024 року.

Як зазначають соціологи, восени 2023 року КМІС проводив опитування, за результатами якого 70% українців висловили думку, що необхідно і під час повномасштабної війни критикувати дії влади. «Опитування засвідчило кардинальні зміни в громадській думці, оскільки на початку повномасштабного вторгнення більшість навпаки виступали за те, що не варто розхитувати ситуацію та критикувати дії влади», – йдеться у повідомленні.

У травні 2024 року КМІС поставив подібне запитання, але з більш деталізованими варіантами відповідей. «Більшість українців – 63% – вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які би не розхитували ситуацію в країні (50%), або взагалі зараз не варто допускати критику (13%). Водночас третина українців (31%) вважають, що вже зараз критика має бути жорсткою і безкомпромісною. Решта 5% не змогли визначилися із своєю думкою», – зазначили у КМІС.

При цьому на заході, в центрі й на півдні країни більшість опитаних (62-66%) вважають, що критика має бути в конструктивних рамках або взагалі відсутньою. Водночас на сході ситуація практично паритетна: 49% виступають за більше конструктивну критику, 47% наполягають на жорсткій безкомпромісній критиці.

У рамках цього ж опитування соціологи ставили запитання про довіру Президенту Володимиру Зеленському. Загалом Зеленському довіряють 59% (з них повністю – 21%, скоріше – 38%), не довіряють – 36% (з них зовсім – 22%, скоріше – 14%). Лише серед тих, хто зовсім не довіряє Президенту (таких 22% серед усього населення) більшість (62%) вважають, що критика має бути жорсткою і безкомпромісною. І при цьому навіть серед них третина (34%) вважають, що критика має бути щонайменше в конструктивних рамках.

«Уже серед тих, хто скоріше не довіряє Президенту, ситуація змінюється на протилежну. Так, більшість (59%) наполягають на конструктивних рамках для критики (або взагалі проти неї). Підтримують жорстку безкомпромісну критику – близько третини (39%). Серед же тих, хто довіряє Президенту, 76-77% вважають, що критика має бути в конструктивних рамках або відсутньою (проти 18-20%, які говорять про жорстку безкомпромісну критику)», – зазначили у КМІС.

Читайте також: КМІС: Зеленському довіряють 59% українців, не довіряють — 36%

Київський міжнародний інститут соціології упродовж 16-22 травня 2024 року провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого за власною ініціативою додав запитання про ставлення до критики дій влади. Методом телефонних інтерв’ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1067 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія). Опитування проводилося з дорослими (віком 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася урядом України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%; 3,0% – для показників, близьких до 25%; 2,1% – для показників, близьких до 10%; 1,5% – для показників, близьких до 5%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Загалом у КМІС вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Фото: ukraine-forum.eu


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Як можна очистити кеш у Viber у пару кліків, щоб звільнити пам’ять на телефоні

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!