ПолiтДумка

Порошенко гостро відреагував на можливість скасування безвізу в Україні: у всьому звинувачує Зеленського

Сентябрь 18
11:06 2020

Європарламент попередив Україну про загрозу скасування безвізового режиму. Причиною стали "не ті люди" у складі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Екс-президент України Петро Порошенко гостро відреагував на можливу загрозу втрати безвіза, так як особисто доклав багато зусиль до того, щоб Україна отримала право на вільне пересування Європою.

За словами Порошенка, Банкова в останні тижні трощить незалежну антикорупційну структуру.

Напередодні заступник голови делегації парламентського комітету співпраці між ЄС та Україною Віола фон Крамон зробила гучну заяву:

"Поки міжнародне співтовариство зайнято Білорусією, влада України поспішно просуває кандидатів, у яких немає досвіду і доброчесності, щоб обирати главу САП. Такий варіант не пройде. Українська влада ставить під загрозу безвізовий режим з ЄС", — написала вона в своєму Twitter.

Для екс-президента безвіз це не стільки спосіб вільних подорожей, скільки демонстрація цивілізаційного вибору на користь зближення з ЄС. Загроза скасування безвіза створює умови для повернення України в сферу впливу Росії і означає "повзучий промосковський реванш", зазначає Порошенко.

17 вересня Верховна рада затвердила представників парламенту до складу комісії з проведення конкурсу на посаду голови САП. Очевидно, обрані кандидатури не відповідають європейським вимогам. Також в Європарламенті зазначили, що Київ може позбутися фінансової підтримки з боку ЄС і МВФ, якщо САП не очолить гідний кандидат.

Петро Порошенко в свою чергу вважає, що необхідно позбавити можливості подорожувати по безвізу депутатів, які підтримали голосування за "невідповідних" кандидатів.

Нагадаємо, Володимир Зеленський прокоментував корупційний скандал, в центрі якого опинився нардеп Олександр Юрченко.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Кубок Украины: определились время и даты матчей 1/8 финала

Читать всю статью

Мы в соцсетях