Прем’єри країн Балтії обговорили із Шольцом розвиток ВПК та підтримку України
На зустрічі у Ризі прем’єр-міністрів Латвії, Литви та Естонії Евіки Сіліні, Інгріди Шимоніте та Каї Каллас із канцлером ФРН Олафом Шольцом обговорювалися безпекові питання, зокрема розвиток військово-промислового комплексу та підтримка України.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на LSM.
На пресконференції після переговорів Шольц не дав прямої відповіді про можливість надання Україні далекобійних ракет Taurus, але наголосив на важливості сталої колективної підтримки ЗСУ різними озброєннями.
«Важливо, щоб ми діяли всі разом, аби забезпечити підтримку. Тому ми також розширили виробництво боєприпасів та працюємо над збільшенням потужностей у Німеччині. Паралельно з власними заходами ми підтримуємо й ініціативу Чехії, щоб купувати зброю, артилерію, снаряди, за межами Європи», — сказав канцлер.
Прем’єрка Латвії Евіка Силіня також говорила про розвиток військової промисловості: «Дуже важливо, щоб наша військова індустрія посилювала не лише підтримку Україні, що сьогодні є першим пріоритетом, а й зміцнювала спільний простір безпеки Європи та зміцнювала себе».
За її словами, Латвія, як і інші країни Балтії, віддала Україні «досить багато свого військового потенціалу, можна сказати, навіть понад можливості». Тож тепер балтійським країнам треба думати про те, як знову наповнити свої військові склади.
Шольц наголосив, що Німеччина у разі агресії РФ готова допомагати країнам Балтії захищатися. Така рішучість, указав він, підтверджується розміщенням підрозділу Бундесверу в Литві, окрім того, винищувачі ВПС ФРН патрулюють повітряний простір балтійського регіону.
«Безпека наших балтійських союзників — це й наша безпека. Німеччина сповнена рішучості захищати кожен квадратний сантиметр території наших союзників, і я хочу тут на цьому наголосити. Напад на вас був би нападом на всіх нас, і цього не має статися. Тому ми ухвалили багато далекосяжних рішень, і зробили висновки», — резюмував канцлер.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні Олаф Шольц на полігоні Пабраде у Литві разом з президентом цієї країни Гітанасом Науседою спостерігав за масштабними навчаннями Бундесверу Grand Quadriga 2024. Лідери двох країн також провели перемовини, на яких обговорили низку питань, зокрема безпекову ситуацію в Європі та підтримку України, в тому числі – системами ППО.
Фото: bundesregierung.de